Młodzież: mecze weekendowe

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Wszystkie drużyny Młodych Wilków odniosły w weekend zwycięstwa. W meczach na szczycie MW 97 pokonały 1-0 Sp. Akademię W. Żmudy, a MW 2000 - 6-0 SEMP Ursynów. Juniorzy młodsi dzięki golom po przerwie wygrali 5-0 z Agrykolą. Po 10-2 wygrali gracze z roczników 1998 i 2002. Młodziki pokonały 4-1 Ursus '99, a juniorzy '96 wygrali 3-1 z KS Raszyn. CWKS Legia 97 zremisował 2-2 z Gwardią. W meczu Młodych Wilków 2001 z Legionem padł wynik - aż 19-1.

Legia 95 5-0 (0-0) Agrykola Warszawa 95 Zdjęcia z meczu
1-0 42 min. Filip Kazimierczyk (as. Tomasz Prejs)
2-0 44 min. Daniel Rosiński (as. Maciej Ciepielewski)
3-0 59 min. Mateusz Zawal (as. Kamil Dmowski)
4-0 65 min. Marcin Piórkowski (as. Marcin Piwowarczyk)
5-0 80 min. Jakub Arak (głową, as. Maciej Ciepielewski z wolnego)

Legia: Smyłek - Waszkiewicz, Kucharski, Zawal, Ciepielewski - Prejs (61' Piwowarczyk Ż), Dziewicki (41' Piórkowski), Dmowski CZ 75', Robert Śmigielski (61' Milewski), Kazimierczyk - Rosiński (49' Arak)

Legia 96 3-1 (0-1) KS Raszyn 96/7
0-1 10 min. Michał Woźniak (as. Filip Kacperkiewicz)
1-1 52 min. Kamil Anczewski (as. Michał Suchanek)
2-1 55 min. Kamil Anczewski (as. Jakub Nidzgorski)
3-1 79 min. Robert Bartczak (as. Kamil Anczewski)

Legia: Jędraszczak (Siedlecki ng) - Ozga (57’ Szczepański), Najemski, Knyziak, Baranowski - Radziszewski, Podsiadło, Rakowski (70’ Zakrzewski), Bartczak, Suchanek (53’ Nidzgorski) - Anczewski

Legia 97 1-0 (0-0) S.A. Żmuda 97/8
Gol:
1-0 62 min. Patryk Kostrzanowski (karny po faulu na Konradzie Zaradnym)

Legia: Jaroszko (Wojcieszak ng) - Podlecki, Kostrzanowski, Witkowski, Zabłocki - Wiśniewski (45' Zaradny), Maj, Górka (45' Gębalski), Cieślak - Wojtkowski (50' Mamla) - Stasz

Legioniści pokonali 1-0 drużynę wicelidera i praktycznie zapewnili sobie mistrzostwo grupy na 3 kolejki przed końcem, mając już 8-punktową przewagę. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo - wobec absencji 4 graczy podstawowego składu (kadra Polski, kontuzje) goście mieli wyraźną przewagę fizyczną, a dokładając do tego umiejętności podopiecznych trenera Pawła Kaczorowskiego, przyjezdni stwarzali sobie niemało okazji. Na szczęście dobrze w bramce spisywał się Wojciech Jaroszko, wspomagany przez nieźle grający blok obronny, z Patrykiem Kostrzanowskim na czele. Sporo ożywienia wnieśli do gry piłkarze wprowadzeni przez Tomasza Sokołowskiego w drugiej połowie. Po akcji jednego z nich, Konrada Zaradnego, i spóźnionej interwencji jednego z obrońców, arbiter podyktował w 62. minucie rzut karny. "Jedenastkę" na decydującą o zwycięstwie bramkę zamienił Kostrzanowski.

Gwardia Warszawa 97 2-2 (0-1) CWKS Legia 97
0-1 26 min. Damian Słupski (as. Mariusz Dudzik)
1-1
2-1
2-2 66 min. Damian Słupski (as. Michał Rosłaniec)

CWKS Legia: Piotr Żukowski - Krzysztof Górecki, Piotr Lewiński, Wiktor Warenik, Daniel Sobczyk - Kamil Kuczewski, Dawid Kupiec, Mariusz Cybulski [Kpt] - Mariusz Dudzik (62` Michał Rosłaniec), Marcin Ostrowski (54` Sebastian Król), Damian Słupski

ng: Karol Wojtas, Michał Adamski, Kuba Jagnieszczak

Legia 98 10-2 Drukarz Warszawa 98 Zdjęcia z meczu
1-0 3 min. Mikołaj Napora (as. Grzegorz Aftyka)
2-0 7 min. Mateusz Leleno (as. Mikołaj Napora)
3-0 8 min. Mikołaj Napora (as. Wiktor Wiszorowski)
3-1 23 min. Ernest Zęgota (rzut wolny)
4-1 33 min. Mikołaj Napora (rzut karny po zagraniu ręką)
5-1 41 min. Maks Dikof (as. Grzegorz Aftyka)
6-1 47 min. Grzegorz Aftyka (as. Aleksander Waniek)
6-2 49 min. Patryk Sadowski
7-2 50 min. Stanisław Ławcewicz (as. Mateusz Leleno)
8-2 55 min. Grzegorz Aftyka (as. Patryk Kaniecki)
9-2 57 min. Mateusz Leleno b.a.
10-2 63 min. Przemysław Majewski (as. Maks Dikof)

Legia: Ceran - Ławcewicz, Żyro (36’ Gregorczuk) Orłowski, Ostrowski - Aftyka, Iwański (36’ Kaniecki), Waniek (53’ Gardziński), Leleno, Wiszorowski (36’ Dikof) - Napora (36’Majewski)

Ursus 99 1-4 (0-2) Legia 99
0-1 20 min. Jakub Knap (as. Bartek Faliszewski)
0-2 29 min. Jakub Knap (rzut rożny)
0-3 50 min. Krystian Wawrzyn (as. Mateusz Kinast)
1-3 54 min.
1-4 59 min. Eryk Agnyziak (as. Łukasz Pruszyński)

Legia: Śmigielski (Kalinowski) - Rybak (Sobierański), Janicki (Staśkiewicz), Knap (Hryniuk) - Możdżonek (Wawrzyn), Faliszewski (Skrzyński), Parzych (Kinast), Malesa (Agnyziak) - Pruszyński (Kozłowski)

Legia 00 6-0 (4-0) SEMP Ursynów 00
1-0 1 min. Mikołaj Neuman (as. Paweł Barzyc)
2-0 2 min. Mikołaj Neuman (as. Paweł Barzyc)
3-0 5 min. Mikołaj Neuman (as. Paweł Barzyc)
4-0 19 min. Mikołaj Neuman (as. Paweł Barzyc)
5-0 40 min. Mikołaj Neuman (as. Daniel Cichocki)
6-0 55 min. Piotr Goljasz (as. Krystian Kisielewicz)

Strzały celne/niecelne: Legia 14+8 - SEMP 5+3

Legia: Białoruski (31' Warszawski) - Nikodem Zawistowski (40' Kisielewicz), Zaborowski, Cichocki (47' Nowak) - Mikołaj Zawistowski (29' Fischer, 54' Szczegielniak), Kucharek (45' Borychowski), Barzyc (39' Blok), Struzik (31' Goljasz) - Neuman (51' Zieliński)

Legia 01 19-1 (5-0) Legion Warszawa 01
1-0 4 min. Damian Sędzikowski b.a.
2-0 7 min. Maciej Anusik b.a.
3-0 15 min. Damian Sędzikowski (as. Maciej Anusik)
4-0 18 min. Alex Phan (dob. strz. Stanisława Muniaka)
5-0 26 min. Szymon Sharma (as. Stanisław Muniak)
6-0 32 min. Kacper Radkowski (as. Maciej Anusik)
7-0 34 min. Damian Sędzikowski (as. Maciej Anusik)
7-1 36 min. Kacper Czernij
8-1 37 min. Damian Sędzikowski (as. Jan Goliński)
9-1 37 min. Maciej Anusik (as. Kacper Radkowski)
10-1 38 min. Damian Sędzikowski (as. Maciej Anusik)
11-1 41 min. Damian Sędzikowski (as. Mateusz Bieniek)
12-1 43 min. Damian Sędzikowski (as. Jakub Bartnicki)
13-1 48 min. Alex Phan (dob. strzał Stanisława Muniaka)
14-1 50 min. Stanisław Muniak (as. Radosław Graczyk)
15-1 53 min. Alex Phan (as. Radosław Graczyk)
16-1 54 min. Mateusz Cichocki (as. Szymon Sharma)
17-1 55 min. Maciej Kraśniewski (as. Stanisław Muniak)
18-1 56 min. Kacper Radkowski (as. Alex Phan)
19-1 59 min. Stanisław Muniak (as. Alex Phan)

Strzały celne/niecelne: Legia 26/11 - Legion 3+1

Legia:
I i III kwarta: Kielak - Bieniek, Goliński (Kpt) - Radkowski, Bartnicki, Sędzikowski - Anusik
II i IV kwarta: Kaniewski - Mat. Cichocki, Graczyk - Sharma, Muniak, Phan - Kraśniewski

Legia 02 10-2 (4-1) Ursus 02
1-0 6 min. Bartek Małczak (as. Mikołaj Rudnicki)
2-0 7 min. Mikołaj Rudnicki (as. Jacek Kowalski)
3-0 8 min. Mikołaj Rudnicki (as. Jacek Kowalski)
3-1 19 min. Jan Dołężka (as. Adrian Kozarzewski)
4-1 25 min. Michał Janowicz (as. Kornel Toczyski)
5-1 33 min. Jacek Kowalski (as. Jakub Łyś)
6-1 36 min. Jacek Kowalski (as. Jakub Noga)
7-1 43 min. Maciej Kruszewski (as. Jacek Kowalski)
8-1 44 min. Jakub Noga (as. Jacek Kowalski)
9-1 56 min. Michał Janowicz (as. Franek Majewski)
9-2 57 min. Jan Dołężka (as. Jakub Gałęzowski)
10-2 60 min. Franek Majewski (as. Michał Janowicz)

Strzały celne/niecelne: Legia 25/17 - Ursus 17/7

Legia:
I i III kwarta: Skiba - M.Kruszewski, Noga - Rudnicki, Łyś, Kowalski - Małczak
II i IV kwarta: Skiba - Kruk (23-26' Noga, 50' Kowalski, 57' Rudnicki), Adamczyk - Toczyski, Majewski, Skrzos - Janowicz

Młode Wilki 99 pokonały 4-1 Ursus - fot. gfaliga