Radość zawodników Młodej Legii po wygranej z Górnikiem - fot. Hagi / Legionisci.com

ME: Legia 2-1 Górnik Zabrze

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia, która w ubiegłej kolejce ligowej zapewniła sobie mistrzostwo Młodej Ekstraklasy, odniosła w sobotę na Łazienkowskiej 10 zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Dariusza Banasika pokonali Górnika Zabrze 2-1. Pierwsza bramka padła już w 2. minucie po ładnym uderzeniu Kamila Kamińskiego. W 63. minucie na 2-0 podwyższył Michał Rzuchowski po asyście Górskiego. Goście honorową bramkę zdobyli cztery minuty później z rzutu karnego.

Fotoreportaż z meczu - 32 zdjęcia Hagiego

Dariusz Banasik dał dzisiaj szansę gry w dłuższym wymiarze kilku graczom, którzy do tej pory występowali rzadziej bądź krócej. Mimo tego, górnicy zagrozili poważniej bramce Legii dopiero, gdy ta grała w dziesiątkę. W najgroźniejszej z sytuacji piłkę z linii bramkowej musiał wybijać Kamil Dankowski.

ME: Legia Warszawa 2-1 (1-0) Górnik Zabrze
1-0 - 2 min. Kamil Kamiński
2-0 - 63 min. Michał Rzuchowski
2-1 - 67 min. Jakub Steuer (karny)

Legia Warszawa: Jałocha - Breś (46' P. Wolski), Michalak, Cichocki, Widejko (90' Bojek) - Romachów (65' Prusinowski), Bogusławski, Gąsior (69' Dankowski), Pogonowski (46' Rzuchowski) - Kamiński (46' Misiak), Górski

Górnik Zabrze: Sławik - Kiełtyka, Bartusiak, Steuer, Cymański - Thomik, Michalik (65' Chuptyś), Płonka (77' Furgacz), Kucza (46' Barbus), Bębenek (46' Piasecki), Sobczak

żółte kartki: Widejko, Romachów, Michalak (Legia) - Bartusiak, Sobczak (Górnik)
czerwone kartki: Michalak (66' za dwie żółte kartki) - Patryk Bartusiak (90' za dwie żółte kartki)

widzów: 550

W środę 23 maja o godzinie 17:30 młodzi legioniści zagrają z Hutnikiem Warszawa. Ostatni mecz ligowy za tydzień w sobotę o godzinie 15 ze Śląskiem na głównym boisku.