Kolarstwo: Wyniki legionistów w majowych wyścigach

W ostatni weekend na Kielecczyźnie odbyły się dwa wyścigi kolarskie zaliczane do Pucharu Gór Świętokrzyskich. W Pucharze Wójta Gminy Piekoszów, w kategorii cyklosport (dystans 90 km), zwyciężył zawodnik Legii, Wojciech Skarżyński. W kategorii masters, zawodników powyżej 75 lat (30 km), wygrał Ireneusz Matyszewski z Legii.

Matyszewski zwyciężył także w wyścigu o Puchar Wójta Gminy Strawczyn, w kategorii masters powyżej 80 lat.

1 maja w Baboszewie odbył się XXIV Memoriał Andrzeja Trochanowskiego. Wojciech Skarżyński zajął w nim 16. miejsce (-00:01), Marek Cichosz był 52. (-03:44), Łukasz Modzelewski 58. (-03:44). Wyścigu nie ukończyli Jakub Komar, Dariusz Kołakowski, Piotr Antkowiak i Wojciech Kaczmarski.

Dzień później w Mińsku Mazowieckim odbył się XIII międzynarodowy wyścig kolarski im. Romana Siemińskiego. Najwyżej sklasyfikowany został Wojciech Skarżyński z Legii. Piotr Antkowiak był 19., Marek Cichosz 20., Łukasz Modzelewski 23., Jakub Komar 25. Wyścigu nie ukończyli Wojciech Kaczmarski, a Dariusz Kołakowski został zdyskwalifikowany za niesportowe zachowanie.

W dniach 10-12 maja odbył się 50. Małopolski Wyścig Górski, który wiódł przez Niepołomice, Miechów, Chełmek, Jodłownik, Rabkę Zdrój i Bukowinę Tatrzańską. Były to ostatnie zawody, w jakich wystartował Marek Cichosz...

Pierwszy etap (Niepołomice - Miechów, 153 km): 12. Wojciech Skarżyński, 14. Marek Cichosz, 70. Piotr Antkowiak, 72. Łukasz Modzelewski

Drugi etap (Chełmek - Jodłownik, 162 km): 21. Wojciech Skarżyński (+15:00), 40. Łukasz Modzelewski (+16:50), 42. Marek Cichosz (+17:29)

Trzeci etap (Rabka Zdrój - Bukowina Tatrzańska, 136 km): 41. Łukasz Modzelewski (+8:52). Wyścigu nie ukończyli Marek Cichosz, Wojciech Skarżyński.