Lekkoatletyka: 9 medali legionistów na mistrzostwach Warszawy

W poprzedni weekend rozegrano lekkoatletyczne mistrzostwa Warszawy juniorów i juniorów młodszych, w których czołowe lokaty zajęli legioniści. W biegu na 100 metrów dwie legionistki zostały mistrzyniami stolicy - Martę Szulc (wynik 12,15 s) w kategorii juniorek i Dianę Gajdę (12,76 s) wśród juniorek młodszych.
Trzecie miejsce w kategorii juniorek młodszych zajęła Kamila Dzienisz (12,84 s). Poza podium uplasował się Mateusz Ostrzysz z czasem 11,84 sekundy.

W biegach na 200 metrów złoty medal zdobyła Marta Szulc (juniorzy) z czasem 25,09 s. Kamila Dzienisz była trzecia (juniorzy młodsi) z czasem 26,37. Poza podium uplasowała się Gabrysia Dzienisz (27,16).

W biegach na 800 metrów legionistki zdobyły trzy medale wśród juniorek młodszych: złoty Anita Jarzyńska (2:11,39 min.), srebrny Kinga Jarzyńska (2:19,47) i brązowy Magda Krutel (2:22,45).

Drugie miejsce wśród juniorów młodszych w rzucie oszczepem zajął Maciej Topolewski z wynikiem 54,57 metra. W sztafecie 4x100 metrów, legionistki w składzie Diana Gajda, Gabrysia Dzienisz, Anita Jarzyńska, Kamila Dzienisz, uzyskały wynik 49,72 sekundy.