Jakub Wawrzyniak podczas meczu z Ekranasem Poniewież - fot. Mishka / Legionisci.com

Sparing: Legia 2-1 Ekranas Poniewież (VIDEO)

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W meczu sparingowym Legia wygrała 2-1 z Ekranasem Poniewież. Po pierwszej połowie było 1-1. Gola dla Legii zdobył Artur Jędrzejczyk. Rywale odpowiedzieli trafieniem Marko Anđelkovicia z rzutu karnego. W ostatniej minucie gola na wagę wygranej zdobył Michał Kucharczyk. W 33. minucie boisko musiał opuścić Marek Saganowski, który po zderzeniu z rywalem doznał urazu barku.

Fotoreportaż z meczu - 28 zdjęć Mishki

Do walki z mistrzami Litwy Jan Urban wystawił zdecydowanie silniejszy skład niż podczas przedpołudniowej potyczki z Dolcanem Ząbki. Spotkanie zaczęło się od błędów Marko Šulera i zderzeni z rywalem Marka Saganowskiego. Wydawało się nawet, że napastnik Legii będzie musiał opuścić boisko, ale ostatecznie skończyło się na bólu i strachu. Po pół godzinie "Sagan" musiał jednak zejść z murawy.

Po pierwszych dziesięciu minutach gry do głosu zaczęli dochodzić "wojskowi". Początkowo w dośrodkowaniach brakowało jednak precyzji. W 17. minucie dwójkową akcję przeprowadził Miroslav Radović i Michał Kucharczyk. Ten ostatni podał do Janusza Gola, ale piłka po strzale pomocnika Legii wylądowała tylko w rękach bramkarza.

W 20. minucie Emilijus Zubas musiał jednak wyciągać piłkę z siatki. Z rzutu rożnego na bliższy słupek podawał Michał Żyro. Na piłkę czekał już Artur Jędrzejczyk, który pięknym uderzeniem głową zdobył dla Legii gola. Po strzelonym golu przewaga legionistów jeszcze wzrosła. Jednak to Litwini cieszyli się z gola w 32. minucie. Dusan Kuciak faulował wówczas Žilvinasa Kymantasa i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Marko Anđelković. W pierwszej połowie więcej goli nie padło i po pierwszych trzech kwadransach było 1-1.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy legioniści przeprowadzili dobrą akcję. Radović podał na wolne pole do Kucharczyka. Temu jednak odskoczyła piłka i zamiast strzelać na bramkę "Kucharz" musiał odgrywać piłkę. W efekcie skończyło się tylko na rzucie rożnym. W 57. minucie oko w oko z bramkarzem Litwinów stanął Michał Żyro. Emiljus Zubas obronił jednak i strzał, i dobitkę.

W 64. minucie sam przed bramkarzem znalazł się Kucharczyk. Jednak i w tym pojedynku górą bł Zubas. W odpowiedzi szybką kontrę przeprowadzili rywale. Z ostrego kąta strzelał Vitalijus Kavaliauskas, ale wynik nie uległ zmianie. W 74. minucie znów górą był zaś Zubas. Tym razem bramkarz Ekranasa obronił strzał Bartosza Widejki. Podobnie było w 79. minucie, gdy po dośrodkowaniu Kucharczyka widowiskowym "szczupakiem" piłkę uderzał Gol.

Do końca spotkania obie drużyny usiłowały zmienić wynik. Najlepszą okazję ku temu miał w 87. minicie Rytis Pilotas, ale Kuciak nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam. W ostatniej minucie sztuka ta udała się Kucharczykowi, który wykorzystał prostopadłe podanie Radovicia i między nogami Zubasa zdobył gola na 2-1.

Legia Warszawa 2-1 (1-1) Ekranas Poniewież
1-0 20. min. Artur Jędrzejczyk
1-1 32. min. Marko Anđelković (k)
2-1 90. min. Michał Kucharczyk

Legia: Dušan Kuciak - Artur Jędrzejczyk (46' Bartosz Widejko), Michał Żewłakow, Marko Šuler (46' Inaki Astiz), Jakub Wawrzyniak - Michał Kucharczyk, Daniel Łukasik, Janusz Gol, Miroslav Radović, Michał Żyro - Marek Saganowski (33' Wojciech Lisowski)

Ekranas: Emilijus Zubas - Vytautas Lukša, Ignas Dedura, Edvinas Girdvainis (73' Dainius Gleveckas), Giedrius Tomkevičius - Tadas Markevičius (46' Edigijus Varnas), Marko Anđelković, Aurimas Kučys (81' Edgaras Baranauskas), Dovydas Norvilas (77' Arnas Ribokas), Aurimas Vertelis (86' Rytis Pilotas) - Žilvinas Kymantas (66' Vitalijus Kavaliauskas)

żółte kartki: Artur Jędrzejczyk, Miroslav Radović - Dovydas Norvilas, Aurimas Vertelis, Vitalijus Kavaliauskas
sędzia: Marcin Borski