Młoda Legia - KS Polkowice - fot. Raffi / Legionisci.com

PP: Młoda Legia 2-4 KS Polkowice

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia odpadła z rozgrywek Pucharu Polski po zaciętym meczu z KS Polkowice. Goście prezentowali się lepiej przez pierwszą godzinę meczu. Prowadzenie objęli tuż po przerwie po bramce Mateusza Bartkowa. Legia wyrównała za sprawą Cezarego Michalaka, który wykorzystał dośrodkowanie Turzynieckiego. W 87. minucie Kamil Kurowski dał Młodej Legii prowadzenie, ale rywale doprowadzili do wyrównania ponad półtorej minuty po upływie doliczonego czasu gry. W ostatniej sekundzie Pogorzelca pokonał Krysian.
W dogrywce goście objęli prowadzenie 3-2 w sytuacji, gdy legioniści grali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce Bartosza Widejki (za faul taktyczny). Wydawało się, że strzał Kwaśniewskiego z rzutu wolnego jest do obrony, ale piłka jednak znalazła drogę do bramki. Chwilę później z boiska przymusowo musiał zejść również Cezary Michalak, a Patryk Bryła, wykorzystując rzut karny, ustalił wynik na 4-2 dla Polkowic.

Czerwoną kartkę otrzymał również szkoleniowiec Legii Dariusz Banasik, który miał ogromne pretensje do arbitra za przedłużenie meczu ponad anonsowane 3 minuty i niereagowanie na brutalne zagrania gości (m.in złamany nos Kamila Kurowskiego i faul na Konradzie Budku, po którym musiał przedwcześnie opuścić boisko na noszach).

Legia II Warszawa 2-4 (0-0, 2-2) KS Polkowice
0-1 - 46. min. Mateusz Bartków
1-1 - 74. min. Cezary Michalak (asysta Łukasz Turzyniecki)
2-1 - 87. min. Kamil Kurowski b.a.
2-2 - 95. min. Adrian Krysian
2-3 - 117. min. Sebastian Kwaśniewski (wolny)
2-4 - 120. min. Patryk Bryła (karny)

Legia II: Pogorzelec - Bochenek, Cichocki, Michalak, Widejko - Romachów (46' Turzyniecki), Budek (63' Stromecki), Prusinowski, Gąsior, Jagiełło (46' Kurowski) - Mikita

żółte kartki: Michalak, Widejko, Budek, Mikita, Prusinowski, Turzyniecki - Bancewicz, Bryła, Szuszkiewicz