Tenis: Żuk wicemistrzem Polski U-14, Hertel druga w TE Promasters Cup

Bodziach, źródło: tenislegia.pl - Wiadomość archiwalna

Tenisista Legii, Kacper Żuk zdobył wicemistrzostwo Polski do lat 14 - zarówno w turnieju singlowym, jak i deblowym, w którym występował w parze z innym legionistą, Michałem Sikorskim. W finale singla Żuk przegrał po zaciętym pojedynku ze starszym od siebie Piotrem Matuszewskim (TUKS Piotrków Tryb.) 4-6, 6-0 i 4-6 i zdobył srebrny medal MP. Ania Hertel tymczasem świetnie zaprezentowała się podczas turnieju TE Promasters Cup.

Zawody, które odbyły się w Szczecinie, posiadają rangę międzynarodowych mistrzostw Polski do lat 12. Hertel dotarła do finału turnieju singlowego, w którym przegrała z Rosjanką, Darią Solovyevą 3-6, 3-6. W turnieju deblowym Hertel, w parze z Wiktorią Rutkowską, zajęła drugie miejsce, ulegając w zaciętym finale parze Oczachowska/Zakordoniec 6-7(6), 6-4, 10-5.