ME: Legia 0-1 GKS Bełchatów

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Legia przegrała z Młodym GKS-em Bełchatów 0-1. Jedyny gol padł w 11. minucie, gdy po stracie Żurka i rajdzie Jałochę pokonał strzałem zza pola karnego Leszek Nowosielski. W pierwszej części spotkanie było zacięte i wyrównane, ale niewiele było dobrych sytuacji do zdobycia bramek. Jednej z nielicznych nie wykorzystał w 24. minucie Bartosz Żurek, który przegrał pojedynek sam na sam z Budziłkiem.

W drugiej połowie ładnym rajdem i strzałem popisał się Mikita, ale bramkarz GKS-u końcówkami palców przeniósł piłkę nad poprzeczkę. Legioniści kończyli mecz w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę za faul od tyłu obejrzał Konrad Budek.

Młoda Ekstraklasa: Legia Warszawa 0-1 (0-1) GKS Bełchatów
0-1 - 11 min. Leszek Nowosielski

Legia: Jałocha - Bochenek, Długołęcki (46' Michał Grudniewski), Cichocki, Widejko (81' Prusinowski)- Salinas (71' Romachów), Bruce (46' Kurowski), Gąsior (46' Jagiełło), Kopczyński (80' Budek), Żurek - Mikita

GKS: Budziłek - Basta, Michalski, Witasik, Grzelak (57' Szymorek) - Zięba (75' Gul), Zawieja (46' Gadomski), Stulin, Nowosielski, Rośniak (89' Cukiernik) - B. Bartosiak

żółte kartki: Długołęcki, Mikota (Legia) - B. Bartosiak, Witasik (GKS)

czerwona kartka: Budek (90. minuta za faul od tyłu)

widzów: ok. 150