Młode Wilki 2002 i ZWAR Międzylesie - Legionisci.com

Młodzież: mecze czwartkowe

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W zaległym spotkaniu ligowym, będącym zarazem pojedynkiem na szczycie, Młode Wilki 2002 wygrały 4-1 ze ZWAR-em Międzylesie. Po zaciętej i remisowej pierwszej połowie, legioniści zdobyli po przerwie 3 bramki. Z kolei zespół orlików CWKS Legia rozegrał 2 sparingi - jedna grupa (wobec rezygnacji drużyny WAP) rozegrała grę wewnętrzną, druga zaś zmierzyła się z Białymi Orłami, wygrywając różnicą kilkunastu goli.

Legia 02 4-1 (1-1) ZWAR Międzylesie 02
1-0 14 min. Maciej Zambrzycki b.a.
1-1 15 min. Mateusz Skowroński
2-1 31 min. Grzegorz Skrzos (as. Piotr Owczarek)
3-1 48 min. Jakub Łyś (z dystansu)
4-1 58 min. Aleksander Stawiarz (as. Patryk Peda z rzutu wolnego)

Strzały (celne): Legia 23 (15) - ZWAR 16 (10)

Legia: Skiba - Zambrzycki, Peda - Skrzos, Majewski, Owczarek - Janowicz oraz: Tobiasz, Noga, Rudnicki, Łyś, Stawiarz

Po interesującym i długimi okresami zaciętym meczu na szczycie legioniści pokonali 4-1 ZWAR. Mimo nieobecności kilku graczy (Kowalski, Wysokiński, Adamczyk, Kruszewski, Dorosz) tylko w pierwszej kwarcie ZWAR przejmował momentami inicjatywę i był aktywniejszy pod bramką Legii. W dalszej fazie gry goście skupili się bardziej na obronie korzystnego dla nich wyniku, wyprowadzili jednak również kilka bardzo groźnych kontr - trzykrotnie udanie interweniował jednak Kacper Tobiasz. Tuż po przerwie podopieczni Tomasza Świerczewskiego objęli prowadzenie, ale dopiero w ostatnich minutach, ładne uderzenia Jakuba Łysia (z dystansu) i Aleksa Stawiarza (bezpośrednio piętą po dośrodkowaniu Patryka Pedy z okolic linii środkowej boiska) wyjaśniły sytuację. Oba zespoły pokazały, że nieprzypadkowo były przed sezonem w gronie faworytów do wygrania tej grupy rozgrywek orlików. Warto dodać, że spotkanie obserwował... trener Jan Urban, który po odbywającym się obok treningu pierwszej drużyny pozostał na płycie, by obserwować zmagania młodych legionistów.

CWKS Legia 2003/4 - Warszawska Akademia Piłkarska

Spotkanie zostało ostatecznie odwołane przez drużynę przeciwną z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne... zamiast tego chłopcy z szerokiego składu drużyny i o rok młodsi rozegrali sparing wewnętrzny.

W grze treningowej zagrali: Mateusz Zalega, Marcin Paśnik - Maciej Pałac, Michał Wójcik, Olek Żyterski, Michał Paliwoda, Mikołaj Wiśniewski, Jan Michna, Cezary Tylk, Patryk Rozbiewski, Borys Frączak, Mateusz Reczulski

Białe Orły 2003 0-17 (0-4,0-3,0-10,0-0) CWKS Legia 2003
Gole I tercja: Polak 2, Wiater, Marczuk
Gole II tercja: Wolski, Grygorczuk, Abbassi
Gole III tercja: Papazjan 5, Polak 4, Wiater 1

CWKS Legia 2003: Piotr Kawalski, Dominik Marnik - Filip Grygorczuk, Alan Długołęcki, Antek Sidor, Krzyś Wiater, Antek Pawlak, Filip Wolski, Dawid Papazjan, Oliwier Marczuk, Patryk Abbassi, Kacper Polak

Chłopcy uczestniczyli w czwartek w sparingu z Białymi Orłami z Białołęki. Mecz rozgrywał się w rzęsistych strugach deszczu, na terenie przeciwnika (boisko przy ul Ostródzkiej), co nie przeszkodziło podopiecznym Łukasza Winka na pełną kontrolę na przebiegiem spotkania i choć miało one charakter wyłącznie towarzyski, zawodnicy obu drużyn dawali z siebie 100%. Na uwagę zasługuje fakt, iż przeciwnik nie oddał podczas 90 min. (podzielone na 6 x 15 min.) żadnego strzału w światło bramki warszawskiej Legii! Spotkanie zakończyło się wynikiem 20:0 a bramki strzelali niemalże wszyscy zawodnicy CWKS-u (poza bramkarzem). Jest to pierwszy oficjalny sprawdzian młodych wychowanków CWKS-u po obozie przygotowawczym. Jak widać, na efekty ciężkiej pracy nie trzeba było długo czekać.