Statystyki meczu z Górnikiem

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

W meczu z Górnikiem Zabrze legioniści prowadzili dwa razy, ale w doliczonym czasie gry dali sobie wydrzeć wygraną. Meczowe statystyki pokazują, że remis jest zasłużonym wynikiem. W prawie każdym elemencie gry oba zespoły osiągnęły zbliżone do siebie wynikli. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki z niedzielnej potyczki Legii z Górnikiem.

Przez 90 minut meczu w Zabrzu piłkarze Legii oddali 12 strzałów na bramkę Górnika. Swoje strzeleckie dokonania legioniści rozłożyli po równo na obie części spotkania. Celność była lepsza po przerwie. W drugiej połowie "wojskowi" oddali cztery z siedmiu swoich celnych strzałów. Górnicy na bramkę Dusana Kuciaka strzelali 11 razy. Aktywniejsi byli w drugiej części spotkania. W jej trakcie oddali sześć strzałów. Pięć z nich było celnych, a dwa zakończyły się bramkami.

Wśród legionistów bramkarza rywali najczęściej niepokoili Marek Saganowski i Miroslav Radović. Każdy z nich oddał po trzy strzały. Więcej powodów do zadowolenia miał "Sagan", który zdobył gola na 1-0. Błysnął Dominik Furman, który strzelał tylko raz i zdobył efektownego gola.

17 razy przekraczali przepisy piłkarze Legii w niedzielne popołudnie w Zabrzu. Gospodarze popełnili 16 przewinień. Bardziej agresywna była druga połowa meczu. W jej trakcie obie drużyny popełniły po dziesięć fauli.

Wśród legionistów najczęściej przepisy przekraczali Marek Saganowski i Artur Jędrzejczyk. Każdy z nich zanotował po trzy przewinienia. Łącznie faule na swoim koncie zapisało dziewięciu graczy "wojskowych".

Marek Saganowski znalazł się także wśród najczęściej faulowanych piłkarzy Legii. "Sagan" - podobnie jak Jakub Kosecki - faulowany był trzy razy.

W niedzielnym meczu legioniści zanotowali 78 odbiorów i 74 straty. W klasyfikacji odbiorów bezkonkurencyjny był Daniel Łukasik, który przerwał 15 akcji rywali. Aktywni byli także obrońcy Legii.

Bardzo często tracił piłkę w meczu z Górnikiem Zabrze Danijel Ljuboja. Serb zanotował aż 18 strat. Po osiem strat mieli Jakub Wawrzyniak i Miroslav Radović.