ME: Legia 4-0 Zagłębie

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W rozegranym meczu w sobotę Młodej Ekstraklasy piłkarze Legii nie dali szans Zagłębiu Lubin wygrywając 4-0. Gospodarze dominowali od samego początku na placu gry, nie pozwalając przeciwnikowi na zbyt wiele. Już w 2. minucie wynik spotkania otworzył Bartosz Żurek, który wykorzystał rzut wolny.

Zawodnicy schodzili na przerwę przy stanie 2-0, gdyż w 25. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Cezary Michalak. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Legioniści cały czas kontrolowali jego przebieg, dzięki czemu stworzyli kolejne szanse, które musiały przynieść efekt w postaci bramek. W 69. minucie Maciej Prusinowski obsłużył Marcela Gąsiora, który z 15. metrów strzałem od poprzeczki pokonał rywala. Goście byli blisko pokonania Konrada Jałochy tylko raz, ale naszego bramkarza wyręczył jeden z obrońców, wybijając piłkę z linii bramkowej. Przeciwników pogrążył Michał Kopczyński, który wykończył dwójkową akcję z Przemysławem Mizgałą.

Młoda Legia 4-0 Młode Zagłębie
1-0 2 min. Bartosz Żurek (wolny)
2-0 25 min. Cezary Michalak (as. Bartosz Żurek)
3-0 69 min. Marcel Gąsior (as. Maciek Prusinowski)
4-0 87 min. Michał Kopczyński (as. Przemysław Mizgała)

Młoda Legia: Jałocha - Żurek (76 min. Mizgała), Bochenek (46 min. Paweł Wolski), Cichocki, Michalak ŻK (46 min. Długołęcki), Widejko - Mróz, Kopczyński, Kurowski (79 min. Romachów), Bajdur (46 min. Prusinowski) - Mikita (61 min. Gąsior)

Młode Zagłębie: Skrzyniarz - Malarowski ŻK, Kubicki, Żyża, Hodowany - Dziędzina (46 min. Zawistowski), Galas, Wojciechowski, Andrzejczak (58 min. Przymus), Kowalczyk ŻK - Gałach (83 min. Komidaj)

Sędziował: Paweł Malec