Paweł Wolski - fot. Legionisci.com

Sparing: Sokół Serock 3-1 Młoda Legia

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia przegrała dziś w sparingowym meczu z grającym w lidze okręgowej Sokołem Serock 1-3 (0-3). Wynik nie oddaje do końca przebiegu spotkania, które cieszyło się sporym zainteresowaniem kibiców. Legioniści zagrali w składzie mocno rezerwowym, bez graczy powołanych do reprezentacji, wzmocnieni juniorami z rocznika 1995, i zaprezentowali się przeciętnie.

Legia w 7. minucie mogła wyjść na prowadzenie, ale Paweł Wolski nie wykorzystał sytuacji sam na sam - bramkarz wybił na róg. W pierwszej połowie gospodarze strzelili trzy bramki, dwie przy biernej postawie bloku defensywnego, a jedną po rzucie karnym, z którego podyktowaniem długo nie mógł się pogodzić domniemany winowajca, Kordian Latos. Pomocnik Sokoła miał również okazję do podwyższenia na 4-0, ale nieobstawiony na 8. metrze od bramki... nie trafił w piłkę. Legia jedyną bramkę zdobyła w 66. minucie po samobójczym strzale głową Krasnowskiego, po wrzutce Michała Bojka. Legioniści częściej byli przy piłce, ale zbyt często ich akcje kończyły się bez oddania strzału, na 30. metrze od bramki.

Legioniści mogli zmniejszyć rozmiary porażki tuż przed końcem. Sędzia podyktował w 86. minucie rzut karny po faulu na Grudniewskim (notabene również wątpliwy). Łukasz Bogusławski z 11 metrów uderzył jednak wysoko nad bramką. W drugiej połowie Legia wyraźnie przeważała, ale nie przełożyło się to na gole. Sokół w tej części gry miał dwie groźne okazje - w obu świetnie spisał się nasz bramkarz, Mikołaj Smyłek. Innym jasnym punktem naszej drużyny był filigranowy Rafał Parobczyk z zespołu juniorów, który bardzo dobrze pokazał się na środku pomocy. Większość zawodników wolałaby jednak raczej o swoim występie zapomnieć.

Sparing: Sokół Serock 3-1 (3-0) Młoda Legia
1-0 21 min. Adam Zych
2-0 27 min. Tomasz Luks - rzut karny
3-0 40 min. Norbert Smyk
3-1 66 min. Michał Krasnowski - sam. (as. Michał Bojek)

Młoda Legia: Wienczatek (63. Smyłek) - P. Wolski (46. Prusinowski), Dankowski (63. Zawal), Bogusławski (k), M. Grudniewski - Romachów, Latos (79. Mizgała), Budek, Parobczyk (65. Kamiński, 79. P. Wolski), Mizgała (46. Śmigielski) - Kamiński (46. Bojek).