Hokej: Legia Warszawa 5-8 Polonia Bytom

Woytek - Wiadomość archiwalna

Ponad pół tysiąca osób obejrzało sobotnie spotkanie hokeistów Legii z Polonią. Na Torwarze "wojskowi" przegrali z bytomianami 5-8. Przez cały mecz fani głośno dopingowali legionistów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego meczu:

Fotoreportaż z meczu - 35 zdjęć Mishki

Więcej informacji znajdziecie w dziale Hokej.

Po pierwszej tercji na tablicy widniał wynik 2-2. Goście szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, ale gospodarze minutę później zdobyli kontaktowego gola za sprawą Patryka Wąsińskiego, a trzy minuty przed końcem do wyrównania doprowadził Tomasz Wołkowicz. W drugiej części spotkania zdecydowanie przeważała Polonia, dobrze w bramce spisywał się Michał Strąk, ale i tak dwukrotnie wyjmował krążek z siatki. Mimo to ambitnie grająca Legia równo z syreną końcową doprowadziła do wyrównania. Sędzia miał jednak wątpliwości i postanowił obejrzeć całą sytuację na obrazie zarejestrowanym przez kamerę bramkową - po dwóch minutach oczekiwania hokeiści ponownie krzyknęli z radości - gol został uznany.

W 45. minucie Legia po raz pierwszy objęła prowadzenie w tym spotkaniu (5-4) po ładnym uderzeniu Jakuba Kosobuckiego. To chyba wprowadziło za duże rozprężenie w szeregach gospodarzy, bo już chwilę później rywale dwukrotnie w ciągu kilkudziesięciu sekund pokonali Strąka. Cztery minuty przed końcem zrobiło się 5-7, a kropkę na "i" goście postawili w ostatniej minucie meczu.

Legia otrzymała w tym spotkaniu łącznie 4 minuty kar mniejszych i 10 minut za niesportowe zachowanie (Karol Szniawski), goście na ławce kar spędzili 2 minuty.