Młodzież: mecze niedzielne

Młode Wilki z rocznika 98 rozegrały z udziałem kilku kolegów o rok młodszych grę wewnętrzną, natomiast pozostali gracze młodszego rocznika rozegrali sparing z Sarmatą 98, ulegając po ciekawym meczu 2-3. Młode Wilki 2000 rozegrały po 2 sparingi z czołowymi drużynami krajowymi Chrzciciela Tychy i Sparty Sycewice, a ich łączny bilans to 1-0 i 4-1. CWKS Legia 2003 wygrała z bilansem 31 punktów w 11 meczach turniej Jedynka Cup w Redzie.

Legia 2001 wygrała 5-1 z kadrą Podkarpackiego ZPN, Legia 2002 9-0 z Tarnovią Tarnów, a Młode Wilki 2004 po wczorajszej wygranej w turnieju w Kobyłce dziś wygrały 16-2 z Zagłębiem Sosnowiec.

Legia 98 - gra wewnętrzna
Mikołaj Napora, gracz testowany, Grzegorz Aftyka

Legia 99 2-3 (1-1) Sarmata Warszawa 98
1-0 19 min. gracz testowany I (as. Oskar Wojtysiak)
1-1 24 min. Alek Osowski (po rzucie rożnym)
2-1 52 min. Mateusz Kinast (as. Michał Malesa)
2-2 57 min. Jan Kozakiewicz b.a.
2-3 62 min. Daniel Guba (as. Jan Kozakiewicz)

Legia: Wróblewski (36' Śmigielski) - Zajączkowski, Romański, Rybak, Knap - Wojtysiak (36' Kinast), Olejarka (36' Malesa), Agnyziak (36' Rymek), gracz testowany I - gracz testowany II

Wartościowy sparing podopiecznych Goncalo Feio. Choć legioniści grali bez sześciu graczy, głównie podstawowego składu (Janicki, Potrzebowski, Kazubek, Faliszewski, Możdżonek, Olszewski - kontuzje, choroby i mecz w starszym roczniku), stoczyli ciekawy pojedynek z silną fizycznie i grającą bardzo konsekwentnie drużyną Sarmaty. Legioniści mieli mało czasu na rozgrywanie piłki, ale po rajdzie Wojtysiaka to oni objęli prowadzenie. Niestety, szybko okazało się, że obrona stałych fragmentów gry wymaga jeszcze pewnych poprawek i po uderzeniu rosłego Alka Osowskiego, który swoją karierę zaczynał w CWKS Legia, Sarmata wyrównał. Po przerwie mecz również stał na niezłym poziomie, a do gry naszych zawodników nie można było mieć najczęściej wielkich pretensji. Po pięknym prostopadłym podaniu Michała Malesy skutecznością po raz kolejny w sparingach popisał się Mateusz Kinast i legioniści objęli prowadzenie, nie na długo jednak. Po przechwycie i silnym strzale z daleka gola dla gości zdobył Jan Kozakiewicz, a na 8 minut przed końcem, w pozornie niegroźnej sytuacji wynik ustalił Daniel Guba. Mimo porażki, w ocenie trenera Legii było to jedno z lepszych spotkań rozegranych przez Młode Wilki 99 w tej rundzie.

Mini-turniej rocznika 2000 na Bemowie:
Chrzciciel Tychy 3-1 i 0-5 Sparta Sycewice
Legia 00 1-0 i 0-0 Chrzciciel Tychy

Gol: Mikołaj Neuman
Legia 00 2-0 i 2-1 Sparta Sycewice
1-0 15 min. Piotr Goljasz (as. Sebastian Blok)
2-0 17 min. gracz testowany b.a.
oraz
1-0 5 min. Paweł Barzyc (as. Mikołaj Neuman)
2-0 7 min. Paweł Barzyc (as. Mikołaj Neuman)
2-1 12 min. Karol Czubak
wszystkie mecze (poza ostatnim) rozegrano w wymiarze 20 minut

Legia Warszawa "biali": Białoruski - Gładysz, Cichocki, Kisielewicz, M. Zawistowski, Zieliński, Blok - Goljasz oraz Neuman, gracz testowany, Struzik
Legia Warszawa "czerwoni": Białoruski - N. Zawistowski, Borychowski, gracz testowany, Zaborowski, Barzyc, Struzik, Kucharek - Neuman + zmiany lotne

Legia 01 5-1 (1-0) Kadra Podkarpacia 01
1-0 Alex Phan (as. Jakub Bartnicki)
2-0 Maciej Anusik (as. Stanisław Muniak)
3-0 Stanisław Muniak (as. Maciej Anusik)
3-1
4-1 Maciej Anusik (as. Alex Phan)
5-1 Stanisław Muniak (as. Kacper Radkowski)

Legia: Kielak, Kaniewski - Kraśniewski, Mutwicki, Bieniek, Goliński, Cichocki, Zagajewski, Bartnicki, Radkowski, Maciak, Muniak, Phan, Sharma, Anusik, Duczek

Młode Wilki rozegrały wartościowy sparing z Kadrą Podkarpacia, której część rozegrała w Warszawie tego dnia również mecz z Polonią 2000. W pierwszej połowie mecz był zacięty i goście mieli sporo okazji do zdobycia bramki. Skuteczniejsi okazali się legioniści, którzy wykorzystali jedną z sytuacji i prowadzili do przerwy 1-0. Po przerwie oba zespoły (w szczególności Podkarpacki ZPN) wyszły w mocno odmienionych zestawieniach, ale tym razem to Legia zdecydowanie przejęła inicjatywę, stwarzając sobie wiele akcji , w szczególności po dwójkowych akcjach Staszka Muniaka i Macieja Anusika, których postronni obserwatorzy brali za... braci :) Wprawdzie przy stanie 3-1 goście zdobyli gola, ale Legia odpowiedziała dwoma kolejnymi, a w końcówce słupek i poprzeczka aż 5-krotnie ratowały graczy z Podkarpacia od porażki w wyższym wymiarze. Trzeba jednak przyznać, że mecz nie był bynajmniej spacerkiem dla podopiecznych Tomasza Borowika.

Legia 02 9-0 Tarnovia Tarnów 02
1-0 3 min. Grzegorz Skrzos (rzut wolny)
2-0 7 min. Jacek Kowalski (as. Konrad Adamczyk)
3-0 25 min. Maciej Zambrzycki (as. Mikołaj Rudnicki)
4-0 33 min. Jacek Kowalski (as. Mikołaj Rudnicki)
5-0 34 min. Maciej Zambrzycki b.a.
6-0 35 min. Konrad Adamczyk b.a.
7-0 43 min. Karol Bienias (as. Konrad Adamczyk)
8-0 45 min. Jakub Dorosz (as. Grzegorz Skrzos)
9-0 58 min. Maciej Zambrzycki (as, Jakub Dorosz)

Legia: Gabriel Skiba - Konrad Adamczyk, Maciej Zambrzycki (as. Karol Bienias) - Grzegorz Skrzos, Mikołaj Rudnicki (Jakub Dorosz), Jacek Kowalski - Piotr Owczarek (Wiktor Borciuch)

Turniej Jedynka Cup w Redzie (rocznik 2003), dzień 2:

Po wygraniu grupy eliminacyjnej z dorobkiem 19 punktów w 7 meczach, legioniści przystąpili do fazy finałowej, gdzie czekali na nich już trudniejsi przeciwnicy. Pierwsze dwa mecze nie należały jeszcze do najbardziej udanych w wykonaniu legionistów (choć przeważali i odnieśli zwycięstwa), to dopiero w meczu z silnym Chemikiem Bydgoszcz zmobilizowali się w pełni, szybko obejmując prowadzenie i konsekwentną grą w obronie i ataku nie dając rozwinąć skrzydeł bydgoszczanom. W ostatnim meczu turnieju z Concordią Elbląg padł ponownie wynik 2-0 - oba gole był autorstwa Dawida Papazjana, który zdobył tym samym statuetkę króla strzelców turnieju, a CWKS triumfował w całej rywalizacji, wyprzedzając Chemika i Concordię.

Mecze o miejsca 1-8:
CWKS Legia 1-0 Błękitni Gonne Małe (Długołęcki as. Papazjan)
CWKS Legia 3-1 Sokół Bożepole (Papazjan x3)
CWKS Legia 2-0 Chemik Bydgoszcz (Papazjan as. Długołęcki, Marczuk as. Wiater)
CWKS Legia 2-0 Concordia Elbląg

Skład CWKS Legia 2003 na turnieju: Piotr Kawalski - Alan Długołęcki, Filip Grygorczuk, Antoni Pawlak, Olaf Paradowski, Dawid Papazjan, Krzyś Wiater, Oliwier Marczuk, Antoni Sidor.
Trener: Łukasz Winek

Legia 04 16-2 (4-1, 3-0, 6-0, 3-1) Zagłębie Sosnowiec 04

Najmłodsi legioniści rozegrali sparing z rówieśnikami z Zagłębia. Początek meczu należał do sosnowiczan, którzy szybko objęli prowadzenie i grali bardziej odważnie. Po kilku udanych akcjach i golu Falkiewicza legioniści odzyskali jednak rezon, a przede wszystkim bardzo poprawili grę defensywną, realizowaną już przez graczy z pierwszej linii. Dzięki licznym przechwytom podopieczni Łukasza Wysockiego zdołali zepchnąć piłkarzy Zagłębia na ich połowę i szybkimi akcjami zdobywali kolejne gole. Ostatnia kwarta miała z kolei za zadanie poprawę budowy akcji - legioniści nie pchali się zbyt szybko do przodu i powoli, ale systematycznie budowali kolejne akcje ofensywne od tyłu, zdobywając w tej części gry trzy kolejne bramki.

Za tydzień legioniści rozegrają prawdopodobnie ostatni sparing w tym roku.

Legia 2004: Sobieraj - Sołdaj, Kuba Kałuski, Falkiewicz, Bykowski, Fogo oraz: Sobieraj - Włoch, Gąsiorowski - Proctor (D. Paradowski), Rycaj, Kacper Kałuski (Głowala)

Młode Wilki 2000 rozegrały mecze towarzyskie z Chrzcicielem Tychy i Spartą Sycewice (fot. H. Fischer/legia2000kp.futbolowo.pl)