Młode Wilki 2000 - Lechia Tomaszów Mazowiecki - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: Legia 2000 17-0 Lechia Tomaszów

W jedynym rozegranym dziś meczu Młode Wilki 2000 zmierzyły się z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Po dość spokojnym pierwszym kwadransie, legioniści ruszyli do szturmu i w ciągu minuty zdobyli 2 gole, które rozwiązały worek z bramkami. Goście tylko trzykrotnie zagrozili bramce Filipa Białoruskiego, który nie dał się pokonać ani razu. Legioniści, mimo absencji dwóch graczy podstawowego składu, kontrolowali mecz i pewnie wygrali 17-0.

Drużyna gości, choć ostatnio spisuje się dobrze w turniejach halowych (3 miejsce w corocznym turnieju o Puchar Marszałka woj. łódzkiego, wśród pokonanych m.in. GKS Bełchatów), nie była w stanie przejąć inicjatywy i zepchnąć legionistów do obrony. W praktyce zatem zwycięstwo przyszło legionistom nieco łatwiej niż w większości pojedynków w tej rundzie, choć warto podkreślić dobrą postawę większości naszych zawodników, którzy mocnym pressingiem wymuszali sporo przechwytów jeszcze na połowie Lechii. Dzięki temu legioniści bardzo często zatrudniali Przemysława Maja, golkipera tomaszowskiej drużyny, i prezentowali całkiem niezłą skuteczność. Szansę gry w dużym wymiarze czasu otrzymali wszyscy zawodnicy z aktualnej kadry, poza nieobecnymi z przyczyn zdrowotnych Pawłem Barzycem i Pascalem Fischerem. Był to dla legionistów ostatni sparing przed przerwą zimową. W przyszłym tygodniu podopieczni Piotra Kobiereckiego zmierzą się jeszcze ze... swoimi rodzicami.

Legia 2000 17-0 (5-0, 7-0, 5-0) Lechia Tomaszów Maz. 2000
1-0 17 min. Mikołaj Neuman (as. Nikodem Zawistowski)
2-0 17 min. Mikołaj Neuman (głową, as. Nikodem Zawistowski)
3-0 21 min. Nikodem Zawistowski (as. Michał Struzik)
4-0 25 min. Piotr Zieliński (as. Daniel Cichocki)
5-0 25 min. Nikodem Zawistowski (as. Mikołaj Neuman)
6-0 28 min. Mikołaj Zawistowski (as. Piotr Goljasz)
7-0 29 min. Michał Struzik (as. Piotr Goljasz)
8-0 30 min. Piotr Goljasz b.a.
9-0 35 min. Michał Struzik b.a.
10-0 41 min. Piotr Goljasz (as. Antoni Zaborowski)
11-0 44 min. Piotr Goljasz (as. Michał Struzik)
12-0 49 min. Mikołaj Zawistowski (głową, as. Michał Struzik z rzutu rożnego)
13-0 58 min. Piotr Zieliński (as. Michał Struzik)
14-0 68 min. Nikodem Zawistowski (as. Antoni Zaborowski)
15-0 71 min. Antoni Zaborowski (as. Nikodem Zawistowski)
16-0 75 min. Michał Struzik (as. Piotr Goljasz)
17-0 75+1 min. Michał Struzik (as. Mikołaj Neuman)

Strzały (celne): Legia 35 (21) - Lechia 5 (2)
grano 3x25 minut

Legia - I i II tercja: Białoruski - N. Zawistowski (26' Kisielewicz), Borychowski (26' Gładysz), Cichocki, Zieliński (26' M. Zawistowski), Zaborowski, Kucharek (19' Struzik), Blok - Neuman (26' Goljasz)
Legia - III tercja: Białoruski - Borychowski, Zaborowski - Zieliński (67' Neuman), Struzik, Blok, Neuman (63' Goljasz), Kisielewicz

Młode Wilki 2000 wygrały 17-0 z Lechią Tomaszów - fot. H. Fischer / legia2000kp.futbolowo.pl