Grzegorz Arłukowicz był testowany przez Młodą Legię - fot. Legionisci.com

Młoda Legia: "Żółci" 1-2 "Czerwoni"

Dzisiaj piłkarze Młodej Legii podzieleni zostali na dwie drużyny, które rozegrały sparing 2x30 minut. Prowadzenie dla "czerwonych" zdobył przed przerwą efektownym lobem Mateusz Janusiewicz, a wyrównał w 52. minucie debiutujący w "Młodej" Kamil Anczewski. Chwilę potem wynik ustalił ładnym uderzeniem inny ze sprawdzanych juniorów, Rafał Parobczyk. W meczu nie uczestniczyli ci gracze z pola, którzy mają wyjechać na Cypr.

Jedynie obaj powołani przez Jana Urbana bramkarze, Oliwer Wienczatek i Oskar Pogorzelec, stanęli między słupkami. Michał Bajdur, Kamil Kurowski i Przemysław Mizgała biegali wokół boiska, zaś uskarżający się na drobny uraz Cezary Michalak pozostał w budynku klubowym. W spotkaniu uczestniczyło za to kilku zawodników (m.in. Bochenek, Żurek, Gąsior, Kamiński, Latos), którzy są bliscy wypożyczenia do innych klubów.

Spotkanie odbywało się w trudnych warunkach atmosferycznych, na dość śliskiej nawierzchni i przy gęsto padającym śniegu, co utrudniało przeprowadzania składnych akcji, jednak obyło się bez urazów. W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola, ale gdy Mateusz Długołęcki długim otwierającym podaniem znalazł blisko narożnika pola karnego Mateusza Janusiewicza, ten nie namyślając się uderzył mierzonym lobem, a piłka wylądowała w siatce. Z kolejnej sytuacji podbramkowej, po rzucie rożnym, Oliwer Wienczatek, wyszedł już obronną ręką. Nieco więcej pracy miał po drugiej stronie boiska Oskar Pogorzelec, jednak był górą w pojedynku sam na sam z Karolem Grudniewskim, przechwycił kilka groźnych wrzutek, a strzały Kuby Araka, Grzegorza Arłukowicza i Patryka Mikity były niecelne bądź zbyt lekkie.

Po przerwie obie drużyny wyszły w nieco odmienionych składach, spotkanie nieco się "otworzyło" i oba zespoły miały nieco więcej okazji. Gola dla "czerwonych mógł zdobyć po stałym fragmencie gry Tomasza Prejs, jednak jego uderzenie po ziemi minęło o pół metra bramkę Wienczatka. Bardzo aktywne prawe skrzydło "Żółtych" (Turzyniecki / Jagiełło) raz po raz atakowało bramkę strzeżoną przez Mikołaja Smyłka, jednak w większości sytuacji dobrze radził sobie Marcin Bochenek. Po akcji Kamila Dankowskiego i Jagiełły oraz zgraniu głową Kamila Anczewskiego, z woleja strzelał Maciej Prusinowski, który minimalnie spudłował. Wysiłki drużyny w jaśniejszych kontrastach zostały nagrodzone w 51. minucie, gdy po zgraniu Prusinowskiego i kąśliwym dośrodkowaniu Jagiełły piłkę trącił głową Kamil Anczewski, myląc bramkarza i obrońców. Radość "Żółtych nie trwała zbyt długo, gdyż już dwie minuty później, po wywalczeniu piłki przez Kamila Kamińskiego ładnym uderzeniem zza linii pola karnego popisał się filigranowy 17-letni Rafał Parobczyk, zaskakując Wienczatka strzałem pod poprzeczkę. Wyrównanie było blisko po strzale szczupakiem Anczewskiego, ale Smyłek był tym razem na posterunku.
Najbliższy mecz sparingowy legioniści rozegrają 24.01. z Sokołem Serock, ale wcześniej, bo 19 stycznia, wystąpią w Przasnyszu na tradycyjnym turnieju halowym.

Młoda Legia: "Żółci" 1-2 (0-1) "Czerwoni"
0-1 22 min. Mateusz Janusiewicz (as. Mateusz Długołęcki)
1-1 51 min. Kamil Anczewski (gł., as. Aleksander Jagiełło)
1-2 53 min. Rafał Parobczyk (as. Kamil Kamiński)

"Żółci": Wienczatek - Turzyniecki, M. Grudniewski, Dankowski, Rozmus - Mikita (31' Jagiełło), Budek (31' Latos), Arłukowicz, Gąsior, K. Grudniewski (31' Prusinowski) - Arak (31' Anczewski)

"Czerwoni": Pogorzelec (31' Smyłek) - P.Wolski, Długołęcki, Bogusławski, Żebrowski (31' Bochenek) - Prejs, Kalinkowski (31' Zawal), Parobczyk, Janusiewicz, Bojek (31' Żurek) - Czarnecki (31' Kamiński)