Sparing: Legia Warszawa 1-2 FK Chimki

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W drugim sparingowym spotkaniu podczas zgrupowania na Cyprze Legia Warszawa przegrała 1-2 z FK Chimki. Legioniści objęli prowadzenie po bramce Janusza Gola z rzutu karnego. W drugiej połowie wyrównał Jurij Ryżko, a w doliczonym czasie gry Wladimir Sobolew pokonał Wojciecha Skabę, choć legioniści uważali, że piłka nie przekroczyła linii końcowej.

Na mecz z rosyjskim drugoligowcem sztab szkoleniowy zdecydował się wystawić od pierwszej minuty doświadczoną linię defensywną i młody atak. W pierwszej połowie mecz był średnio porywający. Sytuacji bramkowych z obu stron było jak na lekarstwo. W 14. minucie Michał Kucharczyk po dośrodkowaniu w pole karne uderzał z główki, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę. W 23. minucie w polu karnym sfaulowany został Michał Efir. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Janusz Gol i pewnym strzałem dał prowadzenie "wojskowym". Legijni młodzieżowcy próbowali różnych rozwiązań pod bramką rywali, ale często przegrywali pojedynki siłowe.

W drugiej części spotkania na boisku działo się więcej, jednak zdecydowanie nie po myśli legionistów. W 54. minucie po dobrym dośrodkowaniu uderzeniem z główki wyrównał Jurij Ryżko. Dwadzieścia minut później niespodziewanie sam na sam z bramkarzem znalazł się Michał Bajdur, ale trafił prosto w Siergieja Kotowa. W końcówce groźną sytuację zażegnał Wojciech Skaba, ale na krótko. W doliczonym czasie gry po krótkim rogu uderzył Wladimir Sobolew. Bramkarz Legii do spółki z Marko Sulerem interweniowali na linii bramkowej, ale sędzia uznał, że futbolówka przekroczyła linię i zaliczył gola zespołowi rosyjskiemu. W meczu nie zagrała większość z podstawowych zawodników drużyny Legii.

W niedzielę o godzinie 14:30 w Limassol drużyna Legii zagra z chińskim Beijing Guoan FC.

Legia Warszawa 1-2 (1-0) FK Chimki
1-0 - 23 min. Janusz Gol (karny)
1-1 - 54 min. Jurij Ryżko
1-2 - 90 min. Wladimir Sobolew

Legia: 84. Wojciech Skaba - 11. Tomasz Kiełbowicz, 6. Michał Żewłakow, 15. Inaki Astiz (46' 8. Marko Suler), 14. Jakub Wawrzyniak (46' 17. Tomasz Brzyski) - 3. Przemysław Mizgała, 5. Janusz Gol, 36. Kamil Kurowski, 7. Jorge Salinas, 18. Michał Kucharczyk - 19. Michał Efir (46' 34. Michał Bajdur).

Chimki: 12. Siergiej Kotow (46' 1. Ilja Gawriłow) - 27. Andriej Kuzniecow (46' 20. Walentin Fiłatow), 7. Michaił Badiautdinow (46' 30. Jurij Ryżko), 5. Serhij Danyłowśkyj (46' 6. Edward Kpodo), 55. Siergiej Skoblakow (46' 17. Wiktor Konoplow) - 8. Igor Ławrientjew (46' 22. Maksim Romaszczenko), 19. Władimir Sobolew, 9. Siergiej Briejew (46' 16. Aleksiej Pomierko), 37. Artak Aleksanjan (46' 33. Aleksiej Chruszczow), 15. Witalij Komisow (46' 10. Michaił Komkow, 76 Boris Ignatjew) - 28. Jewgienij Kabajew (46' 11. Illa Mychalow)