Mateusz Długołęcki zdobył jedną z bramek dla Młodej Legii - fot. Legionisci.com

Sparing: Młoda Legia 3-0 Młoda Jagiellonia

W rozegranym dzisiaj w Zambrowie sparingu Młoda Legia pewnie pokonała 3-0 (2-0) Młodą Jagiellonię. Zespół wspierało dopingiem przeszło 50 fanów naszego klubu z Zambrowa, którzy po meczu odśpiewali z zawodnikami "Warszawę" i życzyli legionistom równie udanych występów w lidze.

Fotoreportaż z meczu - 13 zdjęć

Legioniści mogli wyjść na prowadzenie już w 4. minucie spotkania, ale Mikita nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Białostoczanie zagrozili bramce Artura Halucha tylko raz, ale uderzenie głową było za lekkie, by zaskoczyć naszego bramkarza. W 40. minucie padł pierwszy gol w tym meczu - po dośrodkowaniu Jagiełły golkiper Jagiellonii wybił piłkę przed pole karne, a po strzale z dystansu Mateusza Żebrowskiego piłka wpadła do siatki. Trzy minuty później bramkarz Jagiellonii sfaulował w polu karnym Kamila Anczewskiego, a rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Długołęcki. Jeszcze przed przerwą Mikita nie wykorzystał kolejnej sytuacji sam na sam, a Kalinkowski po dośrodkowaniu Jagiełły z pięciu metrów uderzył głową obok bramki. Do przerwy Legia prowadziła 2-0.

W II połowie na 3-0 w 59. minucie, po trójkowej akcji, gola po dośrodkowaniu z lewej strony Kamila Mazka zdobył Jakub Arak. W 68. minucie Janusiewicz trafił w słupek. Ten sam zawodnik na 5 minut przed końcem strzelał na bramkę Jagiellonii, golkiper odbił piłkę, a Bojek trafił do pustej bramki, ale sędzia odgwizdał spalonego. W końcówce Jagiellonia miała jedną z niewielu groźnych okazji do zdobycia bramki, ale strzał z ostrego kąta obronił testowany Tobiasz.

Nasz zespół zagrał dwiema różnymi jedenastkami w każdej z połów. Legia zagrała m.in. bez kontuzjowanych Rozmusa, Parobczyka, Pawła Wolskiego i Czarneckiego.

Legioniści kolejny sparing rozegrają w najbliższy piątek wieczorem w Siedlcach, z miejscową Pogonią. W sobotę trenerzy podadzą 24-osobowy skład, który pojedzie na obóz do Włoch.

Młoda Legia 3-0 (2-0) Młoda Jagiellonia
1-0 40 min. Mateusz Żebrowski
2-0 43 min. Mateusz Długołęcki (karny)
3-0 59 min. Jakub Arak gł. (as. Kamil Mazek)

Legia: (I połowa) Haluch - Żebrowski, Długołęcki, Bogusławski, Prusinowski - Prejs, Budek, Kalinkowski, Anczewski, Jagiełło - Mikita.

II połowa: Tobiasz (test.) - Turzyniecki, M. Grudniewski, Dankowski, Mazek - Bojek, Zawal, Śmigielski, Janusiewicz, K. Grudniewski - Arak.