Tenis: Czwarta wygrana Lutkowskiego

Bodziach, źródło: tenislegia.pl - Wiadomość archiwalna

Wojciech Lutkowski jest czołowym tenisistą Legii w kategorii seniorów. W tym sezonie halowym Lutkowski już po raz czwarty uplasował się na podium. W HOTK Poz Bruk Cup3 Sobota nasz tenisista pokonał w finale Patryka Janika z Górnika Bytom.

Lutkowski wcześniej triumfował w turniejach HOTK Chorzów (18-20 stycznia) i HOTK Bydgoszcz (27-30 grudnia), a w HOTK Poz Bruk Cup 2 Sobota zajął drugie miejsce, za Luisem Dończykiem z Grunwaldu Poznań.

Sukcesy odnosili także młodsi tenisiści Legii. Mikołaj Lorens zajął drugie miejsce w Mine Master Cup w Złotoryi, w kategorii wiekowej do lat 12. Trzecie miejsce w tym turnieju zajął drugi z legionistów, Piotr Pawlak.
Wyniki Mikołaja Lorensa:
II runda: Mikołaj Lorens - Aleksander Borzych (NST świętokrzyskie) 6-1, 6-2
1/4 finału: Mikołaj Lorens - Paweł Kaliszewski (WTS DeSki Warszawa) 6-2, 6-2
1/2 finału: Mikołaj Lorens - Makary Adamek (KTA Wrocław) 6-1, 6-2
finał: Mikołaj Lorens - Patryk Niecały (PKT Pabianice) 4-6, 3-6

Tymczasem w turnieju rangi SuperSeria w kategorii wiekowej do lat 14, który odbył się w Chorzowie, wystartowało pięciu legionistów. Drugie miejsce w singlu zajął Daniel Michalski z Legii, który przegrał w finale z Tomaszem Dudkiem z Falenicy Warszawa. Trzecie miejsce zajął Aleksander Pawlicki. W drugiej rundzie odpadł Andrzej Franko, który przegrał z Pawlickim, a w 1/4 finału z turnieju wyeliminowany również przez Pawlickiego został Filip Kolasiński z Legii.

W turnieju deblowym triumfował Aleksander Pawlicki, grający w parze z Mikołajem Wrzołem (BKT Bielsko-Biała). W finale pokonali 6-3, 6-1 parę Andrzej Fanko (Legia) / Paweł Jankowiak (AZS Poznań).