Sparing: Pogoń Siedlce 0-1 Młoda Legia

W rozegranym w piątek meczu sparingowym Młoda Legia wygrała na wyjeździe z Pogonią Siedlce 1-0. Jedyną bramkę zdobył w 87. minucie Maciej Prusinowski, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Legioniści zagrali bez kilkunastu piłkarzy - powołanych do pierwszej drużyny, przebywających na testach w innych klubach, oraz chorego Dankowskiego i kontuzjowanego Turzynieckiego.

Spotkanie było twarde i zacięte, ale raczej nie porywało, gdyż przez większą część gry walka toczyła się w środku pola. W pierwszej połowie legioniści stworzyli sobie dwie dogodne okazje - w 7. minucie po akcji Prejsa i Wolskiego zakończonej strzałem Mikity, a następnie kwadrans później, gdy dośrodkowanie Śmigielskiego z rzutu wolnego usiłował zamienić na bramkę strzałem głową Arak. Także grający w mocno rezerwowym składzie siedlczanie kilkakrotnie próbowali zatrudnić Mateusza Tobjasza.

Nieco ciekawiej było po przerwie. Dwa razy bliski zdobycia gola był Karol Grudniewski, jednak nie wykorzystał okazji sam na sam, a jego strzał z linii pola karnego minął minimalnie słupek. Gospodarze próbowali zaskoczyć Dawida Lelenia strzałem z rzutu wolnego, ale golkiper Młodych Wilków '96 odbił groźne uderzenie na rzut rożny. Wynik ustalił wpuszczony na zmianę powrotną chwilę wcześniej Maciej Prusinowski, wykorzystując prostopadłe podanie i przerzucając bramkarza w sytuacji sam na sam.

Skład Legii (I połowa): Tobjasz - P. Wolski, M. Grudniewski, Zawal, Romachów - Prejs, Kalinkowski, Prusinowski, Śmigielski, Mikita - Arak

Skład Legii (II połowa): Leleń - Bojek, M. Grudniewski, Zawal, Rozmus - Kamiński, Budek, Antas (85' Prusinowski), Janusiewicz, K. Grudniewski (86' Kalinkowski) - Rosiński