Sparing: Młoda Legia 6-0 Pogoń Grodzisk Maz.

Woytek - Wiadomość archiwalna

W ostatnim sparingowym meczu przed rozpoczęciem rozgrywek Młoda Legia rozgromiła trzecioligową Pogoń Grodzisk Mazowiecki 6-0. Do przerwy podopieczni Dariusza Banasika prowadzili 3-0 po dwóch trafieniach Długołęckiego i jednym Gąsiora. Po zmianie stron bramkarza rywali pokonywali jeszcze Bajdur, Mazek i Grudniewski.

Legioniści objęli prowadzenie już w 6. minucie, kiedy to Paweł Wolski zgrał głową piłkę dośrodkowaną ze stałego fragmentu gry, a Mateusz Długołęcki wpakował ją do siatki. W 37. minucie w polu karnym sfaulowany został Kamil Mazek, a jedenastkę skutecznie wykonał Długołęcki. Trzy minuty później Marcel Gąsior wykorzystał niesygnalizowane podanie Michała Bajdura i ładną podcinką pokonał bramkarza Pogoni. Goście dwukrotnie zagrozili bramce Legii, ale na posterunku był Igor Berezowski.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowie Bajdur otrzymał dobre podanie od Mazka i zrobiło się 4-0. Nie minęły trzy minuty, a kombinacyjną akcję Przemysława Mizgały i Kamila Mazka zakończył strzałem Bajdur, ale bramkarz odbił piłkę, którą natychmiast dobił Mazek. Wynik w 70. minucie ustalił Karol Grudniewski, po podaniu od Macieja Prusinowskiego i rajdzie lewym skrzydłem.

Sparing: Młoda Legia 6-0 (3-0) Pogoń Grodzisk Mazowiecki
1-0 - 6' Mateusz Długołęcki (as. Paweł Wolski)
2-0 - 37' Mateusz Długołęcki (karny po faulu na Kamilu Mazku)
3-0 - 40' Marcel Gąsior (as. Michał Bajdur)
4-0 - 48' Michał Bajdur (as. Kamil Mazek)
5-0 - 50' Kamil Mazek (as. Michał Bajdur)
6-0 - 70' Karol Grudniewski (as. Maciej Prusinowski)

Legia: Berezowski (61' Wienczatek) - Żebrowski, M. Grudniewski (46' Budek), Bogusławski (46' Dankowski), P. Wolski - Prusinowski, Długołęcki, Mizgała (61' Czarnecki), Gąsior (46' Śmigielski), Mazek (61' K. Grudniewski) - Bajdur (75' Bogusławski)