Młodzież: mecze sobotnie

Redakcja, źródło: legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Juniorzy starsi pokonali dziś lidera rozgrywek woj. kujawsko-pomorskiego - Elanę Toruń '95 po golach Rosińskiego (dwóch), Araka i Janusiewicza. W innym sparingu CWKS Legia 03 uległa z kolei 9-11 Szkole Futbolu Wilanów. Młode Wilki 2002 na turnieju Uhlsport Cup w Skotnikach wygrały swoją grupę i w niedzielę zagrają o miejsca 1-8. Chłopcy z rocznika 2004 na doborowo obsadzonym turnieju w Starogardzie grali nieskutecznie i po serii remisów powalczą jutro o dalsze lokaty.

Legia 94/5 4-0 (2-0) Elana Toruń 95 Zdjęcia z meczu
1-0 29 min. Daniel Rosiński (dob. strz. Jakuba Araka)
2-0 31 min. Daniel Rosiński (as. Sebastian Antas)
3-0 71 min. Jakub Arak (as. Daniel Rosiński)
4-0 82 min. Mateusz Janusiewicz (as. Tomasz Gródek)

Strzały (celne): Legia 18 (12) - Elana 6 (2)

Legia: Pogorzelec (61' Haluch) - Grzesik (61' Turzyniecki), Piórkowski, Dankowski (46' Fabiszewski), Rozmus (46' Ciepielewski) - Bojek, Kalinkowski (70' Rozmus), Antas (70' Janusiewicz), Janusiewicz (46' Gródek), Rosiński - Arak

Po interesującym meczu juniorzy starsi pokonali Elanę Toruń, która podobnie jak legioniści awansowała z pierwszego miejsca do rozgrywek makroregionalnych. Drużynę gości stanowili gracze rocznika 95, a skład uzupełnili reprezentanci kraju Damian Rasak (96) i Bartosz Wolski (97). Oni też byli autorami najgroźniejszych sytuacji dla drużyny z Torunia - Rasak strzelał groźnie z dystansu, a uderzenie Wolskiego w sytuacji sam na sam obronił Oskar Pogorzelec. Przez większą część gry przy piłce utrzymywali się jednak głównie legioniści którzy wiele akcji przeprowadzali skrzydłami, wykorzystując dobrą dyspozycję bocznych pomocników i ofensywnie usposobionych obrońców. Po rajdzie Kamila Dankowskiego i strzale Kuby Araka piłkę dobił aktywny dziś Daniel Rosiński. Już dwie minuty później, po kąśliwym dośrodkowaniu Sebastiana Antasa ponownie na listę strzelców wpisał się Rosiński. Po przerwie mecz toczył się z początku w środku pola i obie drużyny miały problemy z przedostaniem się na odległość pozwalającą oddać strzał, poprzestając na uderzeniach z dystansu. 20 minut przed końcem Rosiński wyprowadził Kubę Araka prostopadłym podaniem na sytuację sam na sam, a napastnik Legii nie dał szans bramkarzowi. Wynik ustalił w końcówce meczu Mateusz Janusiewicz, który otrzymawszy piłkę od Tomasza Grodka okiwał bramkarza i z ostrego kąta ustalił wynik spotkania.

SF Wilanów "A" 2003 11-9 (5-5) CWKS Legia "A" 03 Zdjęcia z meczu