Polonia chce powtórzenia meczu z Legią

Redakcja - Wiadomość archiwalna

PRIMA APRILIS! W sobotę Legia wygrała z Polonią 2-1, ale z porażką nie mogą pogodzić władze klubu z Konwiktorskiej. Dzisiaj wpłynął do Ekstraklasy i PZPN-u wniosek o powtórne rozegranie spotkania. Poloniści wymienili 5 argumentów, ich zdaniem potwierdzających konieczność anulowania wyniku z boiska:

1. Kibice rzucili na płytę boiska serpentyny, przez co mecz się opóźnił, a piłkarze się zdekoncentrowali

2. Pierwszy gol dla Legii Warszawa nie powinien zostać uznany, ponieważ po dośrodkowaniu Daniela Łukasika Sebastian Przyrowski wyskoczył najwyżej i jako pierwszy dotknął piłkę, więc akcja powinna zostać przerwana, a gra wznowiona od bramkarza

3. Bramka dla Polonii Warszawa została strzelona z pozycji spalonej, co spowodowało nasilenie się ataków Legii i w konsekwencji wpłynęło na wynik meczu

4. Spora część kibiców gospodarzy z trybuny Kamiennej została pozbawiona możliwości obejrzenia na żywo bramki dla Polonii, ponieważ w tym czasie zajęci byli burzliwą debatą światopoglądową

5. Druga bramka dla Legii nie powinna zostać uznana, ponieważ została strzelona już po 90. minucie, przez co arbiter spotkania nie mógł sprawiedliwie przedłużyć drugiej połowy meczu (co najmniej o 8 minut) i dać szansę przegrywającym na odrobienie strat

Wniosek ma zostać rozpatrzony w trybie natychmiastowym, ponieważ Polonia chciałaby rozegrać spotkanie jeszcze dzisiaj, bowiem po niedzielnych opadach śniegu boisko zapewniło by równe szanse dla obydwu zespołów.

Aktualizacja 20:50, od Redakcji: Oczywiście powyższa informacja jest naszym nietrudnym, ale po komentarzach wnioskujemy, że udanym żartem primaaprilisowym :)