Statystyki meczu z Wisłą

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia wygrała z Wisłą w Krakowie 2-1 i było to pierwsze ligowe zwycięstwo "wojskowych" z "Białą Gwiazdą" pod Wawelem od 1997 r.. Komplet punktów nie przyszedł jednak legionistom łatwo. To gospodarze mieli więcej okazji do zdobycia bramek. Potwierdzają to meczowe statystyki, których szczegóły prezentujemy poniżej. Zachęcamy również do wystawiania indywidualnych ocen piłkarzom Legii.

W sobotni wieczór Dusan Kuciak miał ręce pełne roboty. Wiślacy oddali w kierunku jego bramki 17 strzałów. Sześć z nich było celnych, ale tylko jeden zakończył się golem. W pozostałych sytuacjach bramkarz Legii był bezbłędny. Piłkarze "Białej Gwiazdy" lepiej wyregulowane celowniki mieli w pierwszej połowie. W jej trakcie oddali cztery celne strzały.

Legioniści pod bramkę Sergeia Pareiki zapędzali się zdecydowanie rzadziej. Niezbyt często dochodzili też do sytuacji strzeleckich. Przez 90 minut meczu oddali osiem strzałów na bramkę Wisły. Pięć z nich było celnych. Co ciekawe, dwa pierwsze strzały piłkarzy "wojskowych" w meczu dały im prowadzenie 2-0 i zadecydowały o wygranej.

Strzelcy bramek - Wladimer Dwaliszwili i Artur Jędrzejczyk - mogą pochwalić się 100-procentową skutecznością. Oddali po jednym strzale i zdobyli po jednej bramce. Po dwa razy na bramkę Wisły strzelali Danijel Ljuboja i Miroslav Radović. Z goli nie mogli się jednak cieszyć.

W sobotni wieczór Hubert Siejewicz częściej przerywał grę po faulach legionistów. Podopieczni Jana Urbana zapisali na swoim koncie 25 przewinień. Wiślacy przepisy przekraczali 18 razy. Ostra była szczególnie pierwsza połowa. W jej trakcie "wojskowi" 16 razy faulowali rywali.

Wśród legionistów twardo w środku pola pracował Ivica Vrdoljak. Chorwat pięć razy przekraczał przepisy. Ostro grał także najbardziej wysunięty do przodu Wladimer Dwaliszwili. Gruzin zapisał na swoim koncie cztery faule.

Wiślacy najczęściej faulowali zaś Jakuba Wawrzyniaka. Lewy obrońca Legii w nieprzepisowy sposób powstrzymywany był pięć razy. Trzy razy faulowany był Danijel Ljuboja. Ośmiu legionistów faulowanych było po razie.

43 odbiory i 46 strat zanotowali pod Wawelem piłkarze Legii. W klasyfikacji odbiorów przewodzą obrońcy. Widać również mrówczą pracę Daniela Łukasika i Ivicy Vrdoljaka.

W klasyfikacji strat tradycyjnie przewodzą zawodnicy ofensywni. Piłkę najczęściej traciło trio Miroslav Radović (10 strat), Wladimer Dwaliszwili (7 strat) i Danijel Ljuboja (7 strat).