Reprezentacja Polski U-16 przed meczem z Litwą - fot. Sławomir Włodarczyk / Gazeta Temat Szczecinecki – Szczecinek

U-16: Polska 3-1 Litwa. Gol Wieteski

Sławomir Włodarczyk - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski do lat 16 wygrała 3-1 (2-0) z Litwą w swoim trzecim spotkaniu turnieju towarzyskiego pod patronatem UEFA. Podopieczni Roberta Wójcika zajęli w nim ostatecznie drugie miejsce. Od pierwszych minut przebywał na boisku legionista, Mateusz Wieteska, który rozegrał świetne zawody i w 24. minucie spotkania wpisał się na listę strzelców Dobrą grę okrasił piękną bramką zdobytą głową po rzucie rożnym. Strzał Legionisty trafił w samo okienko litewskiej bramki.

Pierwsza ładna zespołowa akcja naszych piłkarzy zwieńczona została golem. Do bramki rywali trafił w 9. minucie gry Adam Gołuński z Lechii Gdańsk. Polacy nadal przeważali i po rzucie rożnym w 24. minucie meczu strzałem głową w samo okienko podwyższył obrońca warszawskiej Legii Mateusz Wieteska. Nasi piłkarze w pierwszej połowie meczu grali z wiatrem, co ułatwiało im prowadzenie szybkich ataków. W 32. i 33. minucie polscy napastnicy nie potrafili wykorzystać dwóch dogodnych sytuacji do podwyższenia rezultatu spotkania.

W drugiej połowie meczu gra się wyrównała. Jednak to nasi reprezentanci zdobyli kolejnego gola. Po rzucie wolnym pięknym technicznym strzałem w długi róg bramki Litwinów popisał się Michał Walski ze Stali Mielec. Tuż przed zakończeniem spotkania Litwini zdobyli honorową bramkę. Mocnym mierzonym strzałem spoza pola karnego naszego bramkarza Wojciecha Kocielskiego (Śląsk Wrocław) pokonał Mantas Jakutavicius.

Piłkarzy obu drużyn dopingowała licznie zebrana publiczność, głównie młodzi ludzie – uczniowie szkół ze Szczecinka i okolicy. Podkreślić też należy doskonałą organizację meczu. Polacy po zwycięstwie nad Litwą (wcześniej wygrali z Norwegią 3-0 i przegrali z Danią 1-2) zajęli drugie miejsce w towarzyskim turnieju pod patronatem UEFA. Mecze odbyły się na stadionach w Kołobrzegu, Koszalinie i dziś w Szczecinku.

Mateusz Wieteska - fot. Sławomir Włodarczyk / Gazeta Temat Szczecinecki – Szczecinek

Mateusz Wieteska (Legia Warszawa): Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego meczu i swojego występu. Myślę, że zaprezentowałem się korzystnie no i udało mi się strzelić bramkę. Czy trenerzy Legii starszych grup młodzieżowych zauważą mnie? Mam taką nadzieję.

U-16: Polska 3-1 Litwa
1-0 9 min. Adam Gołuński
2-0 24 min. Mateusz Wieteska
3-0 75 min. Michał Walski
3-1 78 min. Mantas Jakutavicius

Polska (skład wyjściowy): Wojciech Kocielski - Paweł Marczuk, Mateusz Wieteska, Krzysztof Niburski, Adrian Rejmak - Adam Gołuński, Filip Jagiełło, Michał Borecki, Miłosz Kozak - Krystian Peda, Adam Ryczkowski.

Grano 2x40 minut.