Statystyki meczu z Pogonią

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia wygrała szósty ligowy mecz z rzędu i na coraz wygodniej czuje się w fotelu lidera. W sobotnim spotkaniu legioniści przegrywali z Pogonią 0-1, by ostatecznie wygrać 3-1. Gdyby opierać się tylko na meczowych statystykach, można odnieść wrażenie, że wygrana "wojskowych" nie była zagrożona nawet przez moment. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki z sobotniego spotkania.

"Portowcy" rozpoczęli mecz na Łazienkowskiej od wejścia smoka i po 11. minucie powinni prowadzić 2-0. Na gola zamienili jednak tylko jedną z dwóch dogodnych sytuacji. Na tle pierwszego kwadransa mizernie wygląda aktywność przyjezdnych w pozostałej części meczu. Przez 90 minut szczecinianie oddali sześć strzałów na bramkę Dusana Kuciaka. Nieźle wyglądała natomiast celność uderzeń gości. Tylko raz piłka nie zmierzała w światło bramki.

Po przespaniu początku spotkania, zdecydowanie bardziej aktywni byli legioniści, którzy 11 razy strzelali na bramkę Radosława Janukiewicza. Sześć uderzeń "wojskowych" było celnych, a trzy zostały zamienione na gole.

Wśród legionistów najbardziej aktywny był bohater sobotniego spotkania. Chodzi oczywiście o Wladimera Dwaliszwiliego, który trzy razy strzelał na bramkę gości. Za pierwszym razem piłkę z linii wybili obrońcy. Po drugim strzale futbolówka trafiła w słupek. Trzecie uderzenie było już bezbłędne. Aktywny pod bramką rywali był także Tomasz Brzyski.

Choć w czasie sobotniego spotkania kibice oglądali dwa rzuty karne, to sam mecz nie należał do brutalnych widowisk. Nieco częściej przepisy przekraczali w nim legioniści.

Najwięcej fauli na swoim koncie zapisali Miroslav Radović i Daniel Łukasik. Każdy z nich przekraczał przepisy po trzy razy.

Miroslav Radović należał również do piłkarzy najczęściej faulowanych przez rywali. Serb w nieprzepisowy sposób powstrzymywany był trzy razy. Po trzy razy faulowani byli także Marek Saganowski i Wladimer Dwaliszwili.

51 odbiory i 52 straty zanotowali w sobotnim meczu legioniści. Najwięcej akcji rywali znów przerwał Inaki Astiz. Aktywnie w środku pola pracował też Daniel Łukasik, który zanotował dziewięć odbiorów.

W klasyfikacji strat kolejny mecz z rzędu przoduje Wladimer Dwaliszwili. Jeśli Gruzin zawsze ma być bohaterem meczu, to straty można mu wybaczyć.