Kamil Wiśniewski w akcji - fot. Legionisci.com

Młodzież: Komplet zwycięstw w sobotę

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Udaną sobotę mają za sobą juniorzy młodsi oraz starsi reprezentujący Legię Warszawa w ligach makroregionalnych - oba zespoły odniosły wygrane w swych spotkaniach. Okazałe zwycięstwo odniosła ekipa z rocznika 1997/98, która rozgromiła 6-1 Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Najwyższą wygraną, bo aż w stosunku 14-0, odniosły Młode Wilki 2002 na boisku Drukarza.

Juniorzy starsi - rocznik 1994/95:
ŁKS Łomża 1-2 Legia
0-1 4 min. Daniel Rosiński (as. Mateusz Janusiewicz)
1-1 42 min.
1-2 60 min. Mateusz Janusiewicz (z rzutu wolnego)

Skład Legii: Haluch - Grzesik, Budek, Piórkowski, Rozmus - Turzyniecki (75 min. Bojek), Gródek, Kalinkowski (80 min. Antas), Janusiewicz, Ciepielewski (46 min. Prejs) - Rosiński (46 min. Anczewski [96])

Legioniści przystąpili do meczu z kompletem zwycięstw, zaś łomżanie dopiero czekali na swoje pierwsze zwycięstwo. Już pierwsze minuty pokazały, że gospodarzy zadowoli nawet remis, gdyż właściwie kompletnie odpuścili jakiekolwiek próby ataku, zaś grę obronna zaczynali na dobrą sprawę w okolicach 30. metra... Przebicie się szybko przez tak zmasowany mur było jednym z kluczowych zadań drużyny - i już w 4. minucie, po wrzutce Kamila Rozmusa i odegraniu Mateusza Janusiewicza piłkę w siatce umieścił Daniel Rosiński, dla którego było to 4. trafienie na wiosnę. Szybko okazało się, że obraz gry nie ulegnie zmianie, i choć podopieczni Krzysztofa Dębka wyraźnie przeważali, nie udawało się im sforsować zapory w polu karnym ŁKS. W 42. minucie ełkaesiacy wykorzystali niezdecydowanie obrony Legii i po "przebijance" w polu karnym niespodziewanie wyrównali. Legionisći rzucili się zaraz po przerwie do ataku, ale wyjśc na prowadzenie zdołali po kwadransie - do kąśliwie bitego przez Janusiewicza rzutu wolnego nikt nie doszedł, a że uderzenie zdążało w światło bramki... zaskoczyło również golkipera. Styl gry gospodarzy nie uległ zmianie nawet w końcówce, a jako że nikła porażka najwidoczniej była satysfakcjonująca, taki też wynik utrzymał się do końca meczu, mimo kilku prób Legii, m.in. strzałów z dystansu Bartłomieja Kalinkowskiego.

Po 4 kolejkach Legia ma komplet 12 punktów, tyle samo ma z 5 meczami SMS Łódź, który wyraźnie przegrał dziś z niepokonanym dotąd Stomilem (6p. w 2 meczach), z którym LEgia zmierzy się w najbliższej kolejce. Mecz na szczycie odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia o 15:00 na Łazienkowskiej.

Juniorzy młodsi (rocznik 1996/7):
MOSP Jagiellonia Białystok 0-3 Legia
0-1 49 min. Dawid Witkowski (as. Filip Karbowy)
0-2 59 min. Damian Szczepański (as. Grzegorz Tomasiewicz)
0-3 80 min. Grzegorz Tomasiewicz (as. Wojtek Kochański)

Skład Legii: Leleń - Baranowski, Kochański, Witkowski (72 min. Wieteska), Gapczyński (35 min. Radziszewski) - Świderski (52 min. Suchanek), Karbowy, Bartczak (65 min. Makowski), Tomasiewicz, Rakowski (50 min. Basiuk) - Szczepański (75 min. Jędłocha)

Juniorzy młodsi - rocznik 1997/98:
Legia 6-1 (5-0) Świt Nowy Dwór Mazowiecki

1-0 11 min. Michał Podlecki b.a.
2-0 17 min. Michał Stasz (as. Arkadiusz Górka)
3-0 27 min. Kacper Krasuski (as. Sebastian Stolarski)
4-0 31 min. Michał Podlecki b.a.
5-0 36 min. Kamil Wiśniewski (as. Michał Podlecki)
6-0 44 min. Michał Podlecki (dob. strzał Michała Stasza w słupek)
6-1 55 min. Bartosz Romanowski

Strzały (celne): Legia 26 (18) - Świt 6 (1)

Skład Legii: Jaroszko - Majewski (50 min. Wojcieszak), Kostrzanowski, Ostrowski (46 min. Iwański), Stec (46 min. Leleno) - Stolarski, Górka (41 min. Maj), Krasuski, Podlecki, Wiśniewski - Stasz

Orliki U-11:
Drukarz Warszawa 2002 0-14 Legia 2002
0-1 8 min. Aleksander Stawiarz (as. Mateusz Wysokiński)
0-2 12 min. Jacek Kowalski (as. Mikołaj Rudnicki)
0-3 15 min. Jakub Nowiński (as. Jacek Kowalski)
0-4 18 min. Michał Janowicz (as. Jacek Kowalski)
0-5 21 min. Jacek Kowalski b.a.
0-6 28 min. Jacek Kowalski (as. Michał Janowicz)
0-7 29 min. Jakub Nowiński (as. Franciszek Majewski)
0-8 29 min. Franciszek Majewski (as. Michał Janowicz)
0-9 38 min. Jakub Nowiński (as. Aleksander Stawiarz)
0-10 48 min. Michał Janowicz (as. Mikołaj Rudnicki)
0-11 53 min. Jacek Kowalski b.a.
0-12 55 min. Aleksander Stawiarz (as. Franciszek Majewski)
0-13 59 min. Michał Janowicz (as. Mikołaj Rudnicki)
0-14 60 min. Jacek Kowalski (as. Aleksander Stawiarz)

Legia: Gabriel Skiba - Jakub Noga, Mikołaj Rudnicki - Jakub Nowiński, Mateusz Wysokiński (Franciszek Majewski), Jacek Kowalski - Aleksander Stawiarz (Michał Janowicz)

Młode Wilki 2000 wygrały 5-1 w Żyrardowie - fot. H. Fischer / legia2000kp.futbolowo.pl