Nie przespać pierwszych minut meczu!

Obserwując dwa ostatnie pojedynki Legii z MCKiS Jaworzno (pierwszy był zbyt dawno temu, składy były inne), wydaje się, że niezwykle ważny w kontekście wygrania meczu z liderem sezonu zasadniczego będzie sam początek spotkania. W ostatnich dwóch meczach Legia totalnie przespała pierwsze minuty obu meczów. Na Bemowie zaczęło się od 0-11 (!) po sześciu minutach, zaś w Jaworznie po czterech minutach było 12-4 na naszą niekorzyść.

W meczu na Bemowie z MCKiS Legia ostatecznie przegrywała po pierwszej kwarcie 13-16, a w całym meczu nie prowadziła nawet przez moment. W ostatnim spotkaniu w Jaworznie, po 10 minutach Jaworzno prowadziło 20-11 i także i tym razem, Legia nawet raz nie wyszła na prowadzenie.

W styczniowym meczu na Bemowie wyjściowa piątka Legii wyglądała następująco: Holnicki, Świderski, Nawrot, Nędzi, Nowerski. Przed kilkoma dniami Świderskiego w pierwszej piątce zastąpił Tomek Jaremkiewicz. W podstawowym składzie MCKiS zaszły natomiast dwie zmiany w obu meczach - ich kadra wyglądała następująco: Zych, Klocek (Janiak), Grochowski, Ejsmont (Goldammer), Bąk.

Miejmy nadzieję, że w dzisiejszym meczu legioniści zagrają bardzo uważnie od pierwszych minut spotkania i zamiast od razu gonić przeciwnika, wypracują sobie nad nim przewagę. Najlepiej taką, jak w meczu z Politechniką Rzeszowską sprzed półtora miesiąca, w którym po 6 minutach było 20-2 dla Legii!