Młodzież: mecze sobotnie

Z uwagę na "majówkę" część planowanych pierwotnie na sobotę pojedynków została przesunięta, odbyły się zatem tylko dwa spotkania. Juniorzy młodsi z rocznika 1997 (bez graczy jadących jutro do Białegostoku, wspomagani przez młodszych kolegów) wygrali 2-0 z MKS Przasnysz i utrzymali prowadzenie w tabeli. W meczu orlików (2003 r.) z Football Talents legioniści rozkręcali się długo, ale dzięki kanonadzie w 4. kwarcie wygrali 9-1.

Legia 97/8 2-0 (0-0) MKS Przasnysz 97/8
1-0 66 min. Mateusz Żyro b.a. (głową)
2-0 80+1 min. Radosław Cieślak (as. Mateusz Leleno)

Strzały (celne): Legia 15 (9) - MKS 5 (2)

Legia: Jaroszko - Ławcewicz* (52' Cieślak), Żyro*, Iwański*, Gapczyński (14' Dikof*) - Leleno*, Maj, Wiśniewski (60' Zaradny), Krasuski, Wiszorowski* - Stolarski oraz ng Ceran*

MKS Przasnysz: Cichocki - Bednarski*, Makowski*, Prekiel, Soliwodzki* (73' Majewski*) - Szypulski*, Pepłowski, Szmytkowski, Grabowski - Lewicki (52' Kurzatkowski*), Waleszczak* (60' Molski) oraz ng Grzegorzewski*

* - gracze rocznika 1998

Podopieczni Tomasza Sokołowskiego rozegrali dziś mecz ligowy z 11. w tabeli MKS Przasnysz. Wbrew pozorom, spotkanie nie było dla legionistów spacerkiem, tym bardziej że trener nie mógł skorzystać z 10 zawodników z podstawowej jedenastki (w większości powołanych na jutrzejszy mecz ligi makroregionalnej), a już w 14. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić kadrowicz Adrian Gapczyński. Majówkowa atmosfera udzieliła się nieco legionistom, którzy choć utrzymywali gości z dala od własnej bramki i posiadali piłkę przez większość czasu, byli bardzo niedokładni w wykończeniu akcji. Poza strzałami z bliska Krasuskiego, Stolarskiego i Żyro pod bramką Jakuba Cichockiego nie działo się zbyt wiele.

Początek drugiej odsłony to przewaga w polu ale i dalsze kłopoty legionistów - ośmieleni przez trenera goście (za sprawą Bednarskiego i Grabowskiego) oddali kilka potencjalnie groźnych strzałów z dystansu, na które nasi gracze odpowiedzieli uderzeniami zza pola karnego Wiszorowskiego i Dikofa. Większej ilości okazji dla Legii długo brakowało, z uwagi na zbyt statyczną grę i małą ilość wygranych pojedynków 1 na 1 w ofensywie. Przełom jeżeli chodzi o skuteczność nastąpił dopiero w ostatnim kwadransie - Mateusz Żyro dobił głową swój własny strzał i zdobył prowadzenie dla Młodych Wilków. Goście zaczęli grać trójką obrońców, ale nie byli w stanie stworzyć sobie okazji bramkowej, te za to mieli gracze z Łazienkowskiej: strzelali Leleno, Dikof i Krasuski, a w doliczonym czasie gry, po szybkiej kontrze i dograniu Mateusza Leleno, wynik ustalił strzałem z 12 metrów (powracający wraz z Konradem Zaradnym po przerwie spowodowanej kontuzją) Radosław Cieślak.

Legia 2003 9-1 (2-0) Football Talents 2003
Gol dla gości: 5-1 46 min. Kajetan Kiercz

Strzały (celne): Legia 48 (28) - Football Talents 5 (4)

Legia: Ślusarczyk (Arak, Kozłowski) - Arak (Balcerak) - Randak (Niesłuchowski), Olszewski (Pierzak), Kozłowski (Kowalski), Ślendak (Ślusarczyk) - Potaczała (Włodarczyk)

Legioniści kontynuują zwycięską passę w rundzie wiosennej. Tym razem, choć po chłopcach widać było z początku lekkie znużenie i brak koncentracji oraz dynamiki, spowodowane chyba przerwą majówkową, z minuty na minutę podopieczni Daniela Myśliwca i Adela Besicia spisywali się coraz lepiej i grali coraz szybciej. Wprawdzie skuteczność nie była może najsilniejszą stroną Młodych Wilków (m.in. 3 poprzeczki i 2 słupki po pięknych uderzeniach z dystansu Jana Olszewskiego), jednak przy tak dużej przewadze w polu kolejne gole były tylko kwestią czasu. W trzeciej i czwartej odsłonie na skutek mniejszej konsekwencji i kilku błędów w grze obronnej legionistów goście doszli do dwóch sytuacji bramkowych z których wykorzystali jedną, ale paradoksalnie to wtedy worek z bramkami rozwiązał się również po stronie naszej drużyny.

Nabór do CWKS Legia (roczniki 2003,2004,2005):

UWKS Legia Bemowo zaprasza na testy treningowe chłopców z roczników 2003, 2004 i 2005. Klub zapewnia treningi, wyjazdy na obozy i atrakcyjne turnieje oraz dobrą zabawę.

Zgłoszenia można kierować na adres mailowy: uwks.legia@wp.pl oraz bezpośrednio do trenera pod nr telefonu: 515 642 298.