Patryk Mikita zdobył w Gdańsku dwa gole, a przy trzecim asystował - fot. Legionisci.com

ME: Lechia 0-3 Legia

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia odniosła swoje 18. zwycięstwo ligowe w sezonie pokonując na wyjeździe 3-0 Lechię Gdańsk. Do przerwy legioniści prowadzili 1-0 po golu Patryka Mikity. Po przerwie Mikita dołożył kolejne trafienie, a wynik ustalił w 68. minucie Jakub Arak. Podopieczni Dariusza Banasika prowadzą w tabeli z 6 punktami przewagi nad Lechem Poznań.

Od pierwszych minut meczu legioniści przystąpili do ofensywy, atakując zrazu dwoma napastnikami. Doskonałej okazji nie zdołał wykorzystać Michał Bajdur, ale w 29. minucie po dwójkowej akcji Wolski-Mikita ten drugi dał Legii prowadzenie strzałem z 13 metrów. Legioniści przeszli na grę z jednym wysuniętym napastnikiem, ale obraz gry do przerwy szczególnie się nie zmienił. W drugiej odsłonie gra nieco się wyrównała, gospodarze w pierwszym kwadransie spróbowali rzucić się do ataku, ale stworzyli sobie dwie godne wspomnienia okazje bramkowe. Pierwsza zakończyła się strzałem obok słupka, zaś w 59. minucie Oskar Berezowski obronił strzał z rzutu wolnego. Do odbitej przez niego piłki dopadł w narożniku boiska Kuba Arak, który długim podaniem uruchomił Mikitę; ten nie dał się powstrzymać obrońcom i strzelił w krótki róg, podwyższając na 0-2. 9 minut później Mikita popisał się akcją indywidualną, minął 2 interweniujących obrońców i wrzucił piłkę w pole karne. Arak mimo nacisku obrońcy zdołał oddać strzał, który minął bramkarza, a piłka wpadła do siatki. Legioniści odnieśli zasłużone zwycięstwo i utrzymali 6-punktową przewagę nad Lechem.

Najbliższe spotkanie Młoda Legia rozegra w ramach 1/4 finału wojewódzkiego Pucharu Polski - w środę o 16:00 lub 16:30 w Karczewie, a przeciwnikiem będzie III-ligowy Mazur. W piątek o 17:00 legioniści zagrają u siebie z Jagiellonią Białystok. Zaraz po weekendzie zostanie ustalony skład na mecz w Poznaniu oraz na turniej w Hadze, na który pojadą gracze z roczników 1994/5 wspomagani przez maksymalnie 6 starszych o rok kolegów.

Młoda Ekstraklasa: Lechia Gdańsk 0-3 (0-1) Legia Warszawa
0-1 29 min. Patryk Mikita (as. Paweł Wolski)
0-2 62 min. Patryk Mikita (as. Jakub Arak)
0-3 68 min. Jakub Arak (as. Patryk Mikita)

Legia: Berezowski - Żebrowski (46' Prusinowski), Bogusławski, M. Grudniewski, P. Wolski - Bajdur Ż (60' Zawal), Długołęcki, Gąsior (46' Śmigielski), Mizgała - Mikita (82' Grzesik), Arak (75' K. Grudniewski)