Pierwszy trening: Siłownia i mecz w piłkę

Wczoraj na Bemowie koszykarze Legii spotkali się po raz pierwszy po kończącym poprzedni sezon meczu w Jaworznie. Najpierw niektórzy zawodnicy ćwiczyli na siłowni, później odbyły się zajęcia. Te były zdecydowanie luźniejsze niż w trakcie sezonu. Przed około 30 minut grano w piłkę nożną na sektorze. Ekipa w składzie Świderski, Nawrot, Nowerski i nieznany nam testowany zawodnik pewnie pokonała Wojtyńskiego, Jaremkiewicza, Nędziego i Holnickiego.

Chociaż spotkanie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia "Świdra" i spółki 3-0, po kilku minutach miał miejsce remis. W dalszej części gry do bramki trafiali niemal wyłącznie "Świder" z Nawrotem (choć nie można zapomnieć o bramce strzelonej pośladkiem przez "Topora"), rywale zaś raz za razem marnowali stuprocentowe sytuacje. Warto dodać, że bramki zaliczane były tylko po asystach, a linie końcowe i boczne nie liczyły się.

Po półgodzinnej gierce, trenerzy zarządzili rozciąganie, a następnie krótki, niespełna 40 minutowy trening koszykarski. Podobnie wyglądać będą najbliższe tygodnie zajęć. Nasi koszykarze do końca czerwca ćwiczyć będą trzy razy w tygodniu (wtorek - czwartek), w tym na siłowni i w sali.