Szymon Janiewski - fot. Hagi / Legionisci.com

Podsumowanie sezonu: Janiewski, Pawlak i Czujkowski

Alan Czujkowski, Szymon Janiewski i Jan Pawlak rozpoczynali poprzedni sezon w barwach Legii, ale żaden z nich nie dotrwał nawet do połowy rozgrywek. Czujkowski przeniósł się do I-ligowego Startu Lublin, a Pawlak i Janiewski zrezygnowali z dalszej gry, gdy okazało się, że odgrywają marginalne role w drużynie.

Czujkowski, który poprzedni sezon spędził w I-ligowym Zniczu Pruszków, wydawał się sporym wzmocnieniem naszej drużyny. Tak naprawdę jednak zagrał w Legii tylko cztery mecze, z czego jedno dobre. Na inaugurację sezonu w Jaworznie, zdobył 22 punkty, trafiając przy tym 4 trójki. Gdy w pojedynku ze Śląskiem był uważniej pilnowany, nie miał większych szans nawet na oddanie rzutu na kosz przeciwnika. Jedno, co wyglądało u niego na pewno nieźle, to skuteczność rzutów z gry, a także zaliczanie ostatnich podań. Inna sprawa, że Alan od początku sezonu wiedział, że wkrótce zmieni otoczenie i nie do końca przykładał się w integrację z zespołem (koledzy z drużyny raczej mówili, że się alienuje), co później było widoczne na boisku. Wszystkie mecze, w których uczestniczył, zakończyły się porażkami Legii.

Czas gry: 202:44

Pawlak znalazł się w kadrze meczowej na 10 meczów naszej drużyny, ale zagrał w niej 8 razy. Na boisku prezentował się dość przeciętnie i nic dziwnego, że na parkiecie spędzał niewiele czasu. Przy okazji meczu z Wisłą na Kole, miał okazję wejść na parkiet, ale obrażony na trenera, coś tylko odburknął i to był właściwie jego koniec w Legii. Później co prawda przeprosił za swoje zachowanie i zagrał w wygranym meczu przeciwko Pułaskiemu, ale był to raczej symboliczny występ, a jego postawa utwierdziła trenerów w przekonaniu, że zawodnik średnio pasuje do drużyny. Inna sprawa, że z treningów i gry w Legii zrezygnował sam.

Czas gry: 76:13

Janiewski znalazł się w kadrze meczowej na 8 meczów ligowych, zagrał tylko sześć razy. Zazwyczaj były to krótkie 5-6 minutowe epizody. Raz na parkiecie przebywał przez przeszło 10 minut, ale przypadło to akurat na fatalną porażkę w Rzeszowie. Na parkiecie zawodnik mierzący niespełna 200 cm nie imponował... niczym. Zbierał nie więcej niż 3 piłki i to głównie na własnej tablicy, w całym sezonie oddał tylko jeden celny rzut z gry...