Szermierka: Olchowik wicemistrzynią Polski młodzików

W sobotę we Wrocławiu odbyły się indywidualne mistrzostwa Polski młodzików w szpadzie. Wicemistrzynią kraju została Zuzanna Olchowik z Legii, która wygrała 5 pojedynków i przegrała dopiero w finale. Klaudia Chwiejczak zajęła 12. miejsce, a Julia Falińska 30. Drużynowo legionistki zajęły piąte miejsce.
Olchowik pokonała Julię Czyżak 12-4, Weronikę Denes 12-9, Wiktorię Czekajską 12-7, Marię Gajówkę 12-10, Julię Kyrcz 12-4, a w finale przegrała z Barbarą Brych 6-12.

Wśród młodzików 38. pozycję zajął Piotr Gidziński. W ten sam weekend w Toruniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w szpadzie. Jedyny startujący w nich legionista, Seweryn Brzozowski zajął w nim 25. miejsce.