Sparing: Legia 0-1 Sparta Praga

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Przy mocno padającym deszczu Legia Warszawa przegrała ze Spartą Praga 0-1 w ostatnim meczu sparingowym podczas zgrupowania w Austrii. Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. Pierwsze 45 minut toczyło się pod dyktando wicemistrza Czech - piłkarze z Pragi więcej operowali piłką, zmuszali obrońców warszawskiego zespołu do błędów, jednak nie potrafili swojej przewagi udokumentować bramką. Ta padła tuż po wznowieniu gry.

ZAPIS RELACJI LIVE!

Już w 3. minucie piłkarze Sparty przeprowadzili akcję na bramkę Legii, jednak Dusan Kuciak złapał piłkę po niezbyt dobrym dośrodkowaniu. Chwilę później strzał w środek bramki oddał Marek Matejovsky. W odpowiedzi Tomasz Jodłowiec stanął oko w oko z bramkarzem, ale nie trafił dobrze w piłkę i Marek Cech wybił piłkę na rzut rożny. W 11. minucie Jakub Wawrzyniak nie upilnował przeciwników - w efekcie Jiri Skalak uderzył po podaniu z pierwszej piłki, a dobrą interwencję zaliczył Dusan Kuciak.

Drugą dobrą sytuację legioniści stworzyli w 32. minucie, kiedy to Miroslav Radović odegrał do Bartosza Bereszyńskiego, ten dośrodkował prosto do Michała Kucharczyka, który uderzył główką. W efekcie Legia wywalczyła rzut rożny. W 36. minucie ponownie "Bereś" dobrze zagrał do "Kucharza", a ten oddał strzał na bramkę. Trzy minuty później swojej szansy próbował Marek Saganowski, jednak po jego uderzeniu z ostrego kąta bramkarz wybił piłkę na róg. Tuż przed przerwą Helio Pinto oddał strzał zza pola karnego pod poprzeczkę, ale Cech sparował piłkę i skończyło się tylko na rzucie rożnym.

W przerwie trener Jan Urban dokonał jednej zmiany - Janusz Gol zastąpił na murawie Helio Pinto. Trzy minuty po wznowieniu gry było już 1-0 dla Sparty. Ładny strzał Jiri Skalaka zza pola karnego, tuż przy słupku, zaskoczył wszystkich legionistów.

W 60. minucie doszło do dwóch kolejnych roszad w składzie Legii. Na boisku pojawili się Wladimer Dwaliszwili i Jakub Kosecki, a opuścili je Ivica Vrdoljak i Michał Kucharczyk. Kilka minut później Dominik Furman posłał piłkę prosto w nogi obrońcy. Przez kolejne minuty legioniści nie byli w stanie choćby przedostać się w pole karne przeciwnika. Dopiero w 77. minucie legioniści skopiowali bramkową sytuację Sparty, jednak Jakub Kosecki nie trafił do siatki - piłka przeleciała obok słupka.

W 84. minucie świetne uderzenie głową Kaderabeka doskonale broni Kuciak, a próba dobitki kończy się uderzeniem w słupek. Minutę później golkiper Legii ponownie musiał wykazać się umiejętnościami - po uderzeniu głową z 10 metrów sparował piłkę na rzut rożny.
Do końca meczu bramki już nie padły i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sparty 1-0.

Sparing: Legia Warszawa 0-1 (0-0) Sparta Praga
0-1 48' Jiri Skalak

Legia Warszawa: 12. Duan Kuciak - 19. Bartosz Bereszyński, 3. Tomasz Jodłowiec, 6. Raul Bravo, 14. Jakub Wawrzyniak - 32. Miroslav Radović, 8. Helio Pinto (45' 5. Janusz Gol), 21. Ivica Vrdoljak (45' 13. Wladimer Dwaliszwili), 37. Dominik Furman, 18. Michał Kucharczyk (60' 20. Jakub Kosecki) - 9. Marek Saganowski

AC Sparta Praga: 1. Marek Cech - 5. Jakub Brabec, 28. Pablo Gil, 4. Ondrej Svejdik, 19. Matej Hybs (70' 26. Costa Nhamoinesu, 86' 25. Mario Holek) - 16. Pavel Kaderabek, 38. Ales Cermak (76' 22. Josef Husbauer), 8. Marek Matejovsky (80' 17. Kamil Vacek), 37. Jiri Skalak, 18. Tiemoko Konate (65' 7. Tomas Prikryl) - 30. Lukas Julis.

żółte kartki: Bartosz Bereszyński - Pablo Gil