Generali Deyna Cup: Fluminense - Austria Wiedeń - fot. Mishka / Legionisci.com

Fluminense w finale Deyna Cup

W pierwszym meczu premierowej edycji Generali Deyna Cup Fluminense pokonało Austrię Wiedeń 1-0. Jedynego gola zdobył w 62. minucie Peterson, który wykorzystał błąd bramkarza rywali. Jutrzejszy finał pomiędzy Fluminense, a zwycięzcą spotkania Legia - Partizan odbędzie się o 16:00. Mecz o trzecie miejsce będzie miał miejsce trzy godziny wcześniej.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła zbyt wielu emocji. Niewielką przewagę mieli gracze Fluminense, którzy oddali kilka groźnych uderzeń na bramkę strzeżoną przez Ivana Karduma. Austriacy odgryzali się atakami z kontry, jednak ostatnie podania do Rubina Okotiego oraz Tomasa Juna były minimalnie za mocne.

Od gwizdka rozpoczynającego drugą połowę ostro do pracy wzięło się Fluminense. Tuż po zmianie stron ładnie z rzutu wolnego przymierzył Ronan, ale na posterunku był Kardum. W 58. minucie groźny strzał oddał Robert, ale trafił zaledwie w słupek. Swoją przewagę Brazylijczycy udokumentowali w 62. minucie. Do futbolówki odbitej przez bramkarza Austrii dopadł Peterson i pewnym uderzeniem umieścił ją w siatce. Przyjezdni z Wiednia z biegiem czasu byli coraz częstszymi gośćmi pod bramką Leandersona, lecz nie potrafili doprowadzić do wyrównania. W 85. minucie Fluminense po raz drugi w tym spotkaniu uderzyło piłką w słupek. Po indywidualnej akcji Roberta Gonclavesa Santosa minimalnie niedokładny okazał się Gustavo Santos. W doliczonym czasie gry piłka po dośrodkowaniu jednego z Austriaków odbiła się od obrońcy Fluminense i wylądowała na słupku.

Austria Wiedeń 0-1 Fluminense FC
Peterson 62

Austria Wiedeń: 26. Ivan Kardum - 5. Lukas Rotpuller, 9. Rubin Okotie (53, 16. Philipp Hosiner), 11. Tomas Jun (60, 28. Daniel Royer), 14. Manuel Ortlechner (46, 15. Christian Ramsebner), 17. Florian Mader (80, 23. Srdan Spiridonovic), 19. Marko Stankovic (60, 10. Alexander Grunwald), 20. Alexander Gorgon, 22. Marin Leovac, 27. Emir Dilaver (46, 2. Sebastian Wimmer), 30. Fabian Koch.

Fluminense FC: 1. Leanderson - 2. Igor Juliao, 3. Alan, 4. Leo Lelis, 5. Marquinhos (46, 14. Marlon), 6. Ronan (78, 13. Gustavo Santos), 8. Bruno (46, 16. Robert Gonclaves Santos), 10. Cassio (62, 11. Jefferson), 15. Luiz Fernando, 17. Lucas (88, 9. Ze Lucas), 19. Peterson.

żółte kartki: Royer - Rotpuller, Marquinhos.

sędziował: Paweł Pskit.

widzów: ok. 3000.