Sparing: Mazur Radzymin 1-2 Legia II

W sparingowym meczu rozegranym w Radzyminie Legia II pokonała miejscowego Mazura 2-1. Spotkanie było elementem jubileuszu 90-lecia radzymińskiego klubu. W pierwszej połowie w drużynie Dariusza Banasika wystąpili niemal sami gracze testowani. Legioniści objęli prowadzenie w 16. minucie, a w 39' strzałem z główki po rzucie rożnym wyrównał Radosław Gajewski.

Obie drużyny miały przed przerwą kilka dogodnych okazji do zdobycia gola ale dobrze spisali się obaj bramkarze; gra była otwarta, acz nieco brakowało jej tempa i uporządkowania. To zupełnie nie dziwi, gdyż legioniści nie mieli jeszcze w ogóle zajęć z piłką, a jedynie testy fizyczne. Na dodatek w składzie Legii II testowanych było aż 11 graczy z roczników 1994-7, zarówno z Warszawy, jak i z całej Polski, w tym czterech zwycięzców konkursu Adidasa "All in for pro". W pierwszej połowie wspomagał ich Konrad Budek, w drugiej odsłonie na boisku pojawiali się stopniowo zawodnicy znani z Młodej Legii, a w szczególności z drużyn juniorów starszych i młodszych.

Po przerwie blisko zdobycia gola był Kamil Anczewski, ale uderzył tuż nad poprzeczką. Kwadrans przed końcem Rafał Parobczyk po wymianie piłek z Tomaszem Gródkiem udanie przedryblował w środku pola niemal połowę drużyny gospodarzy, minął bramkarza i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Dobre okazje mieli też m.in. Jakub Arak i Tomasz Gródek. Po stałym fragmencie gry celnie do bramki główkował Kamil Rozmus, ale arbiter nie uznał gola z uwagi na faul na bramkarzu Mazura. W samej końcówce gospodarze mieli dwie świetne okazje za sprawą Balcera, ale dobrze spisał się między słupkami Oliwer Wienczatek.

Teraz legioniści jadą na zgrupowanie do Bartoszyc, na środę mają zaplanowany sparing ze Stomilem Olsztyn.

Sparing: Mazur Radzymin 1-2 (1-1) Legia II Warszawa
0-1 - 16' Krzysztof Ząbek (as. Łukasz Moneta)
1-1 - 39' Radosław Gajewski (głową)
1-2 - 74' Rafał Parobczyk b.a.

Mazur: Kobylarz (88' Baczewski) - Włodarczyk, Mędrzycki, Gajewski, Obłój (74' Jaworski) - Górecki (84' Aniołkowski), Adrian Płócienniczak, Piotrowicz (68' Kola), Balcer - Tarach (62' Giera), Suchocki (80' Sebastian Płócienniczak)

Legia II (1. połowa): 88. testowany - 5. testowany, 21. testowany, 19. Budek, 25. testowany - 28. testowany, 14. testowany, 29. testowany, 22. testowany - 33. testowany

Legia II (2. połowa): 12. Wienczatek - 5. testowany (56' 34. Turzyniecki), 21. testowany, 19. Budek (60' 9. Arak), 25. testowany (56' 3. Rozmus) - 22. testowany (56' 17. Misiak), 4. Sokołowski, 35. Gródek, 27. Kalinkowski, 20. testowany - 32. Anczewski (71. 6. Parobczyk)