Wykorzystujemy pliki cookies (ciasteczka) zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji o celu ich używania i zmianie ustawień w przeglądarce znajdziesz tutaj.    ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Czwartek, 18 lipca 2013 r. godz. 22:50

Relacja z trybun: Walia opanowana przez legionistów

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Wyjazdy w europejskich pucharach zawsze smakują inaczej niż te na krajowym podwórku. Prawie za każdym razem możemy bowiem zwiedzać i sławić Legię w innym zakątku Europy. Tym razem na pierwszy "euro-trip" los przydzielił nam walijski zespół The New Saints, a spotkanie rozgrywano w Wrexham, ok. 20 kilometrów od siedziby klubu w Oswestry.



Obiekt TNS może pomieścić maksymalnie 2 tysiące osób. Ze względu na duże zainteresowanie biletami kibiców Legii, gospodarze postanowili więc zmienić miejsce rozgrywania meczu. Reakcje po samym losowaniu były różne. Z jednej strony dawno nie graliśmy na Wyspach, do tego... mogło być zdecydowanie gorzej (i drożej). Z drugiej, sporo osób zrezygnowało z wyjazdu, oszczędzając na kolejne wyprawy, bo Legia i tak awansuje do kolejnych rund.

Nas kalkulacje nie interesowały. Była możliwość wzięcia urlopu, oszczędności pozwalały na wykupienie tanich lotów, a więc w drogę. Jak zdecydowana większość legionistów, wybraliśmy najszybszą opcję - samolot tanich linii, a następnie pociąg/samochód (raz jeszcze dzięki za podwózkę z Liverpoolu dla stałej wyjazdowej ekipy!). Do Anglii dotarliśmy we wtorek po południu, a do Warszawy wróciliśmy po 48 godzinach. Dłużej podróżowali ci, którzy ruszyli w trasę samochodami i autokarami. Noc z wtorku na środę większość osób spędziło w różnych angielskich miastach - Liverpoolu, Manchesterze czy Birmingham. Do walijskiego Wrexham legioniści docierali na kilka godzin przed meczem - jedni koleją, inni wynajętymi furami.

Szybko okazało się, że dojazd do Wrexham dopiero w dniu meczu był słuszną koncepcją. Miasteczko jest niewielkie i atrakcji w nim brak. Z każdej strony widać było grupki fanów w białych koszulkach, którzy zebrali się w okolicy jednego z pubów, gdzie korzystając z upalnej pogody fani raczyli się zimnym piwkiem. Pod względem pogody mieliśmy niebywałego farta - na Wyspach od bardzo dawna nie było tak ładnej pogody, jak w lipcu tego roku.

W okolicy stadionu miejscowi sprzedawali różne badziewia - czapki-paziówki i różne piknikowe wyposażenie (m.in. trąbki), a także łączone szaliki TNS - Legia. Przed wejściem na nasz sektor było jasno powiedziane - w takich szalach nikt nie wejdzie. Polacy, którzy przyjechali na mecz z różnych brytyjskich miejscowości zasiedli na osobnym sektorze - trybunie za bramką, gdzie ostatecznie zebrało się 1800 osób. Wśród nich byli tacy, którzy wcześniej z Legią nie mieli zbyt wiele wspólnego. O dziwo, wokalnie zaprezentowali się nawet nieźle, rozpoczynając głośny doping już na pół godziny przed pierwszym gwizdkiem. Wejście na nasz sektor było sprawne. Okazanie biletu, przejście przez kołowrotek z lat 80., szybka i pobieżna kontrola i już byliśmy na zachodniej części Yale Stand.

W sektorze "kibolskim" było nas 500 i wywiesiliśmy 6 flag - "Warriors", "Wild Boys", "White Legion", "Teddy Boys", "Szczecin" i płótno Juventusu, a także transparent poświęcony konfidentowi-pedofilowi "Haniorowi". Jemu też poświęcone zostały dwie pieśni. Cała nasza trybuna głośno skandowała również hasła "Pozdrowienia do więzienia" czy "Zawsze i wszędzie...".



Rozpoczęliśmy od okrzyków pod adresem RTS-u, a następnie tych w pazio-czapkach czy korolowych perukach - "Cała Polska niech usłyszy, Legia nie jest dla małyszy". Po wyjściu piłkarzy na boisko cały stadion odśpiewał "Mistrzem Polski jest Legia", a w naszym sektorze zapłonęło ponad 20 rac. Dach, który się nad nami znajdował, powinien potęgować efekt naszych śpiewów, ale było z tym różnie. Szczególnie na początku, kiedy wiele osób śpiewało na pół gwizdka. Rozkręcaliśmy się dopiero z biegiem czasu. W pierwszej połowie najlepiej wychodził nam hit z Wiednia. Odśpiewaliśmy także nowsze pieśni, jak "Szkoła, praca" czy "Niepokonane miasto". Szczególnie ta ostatnia powinna wyjść zdecydowanie lepiej, i to pomimo braku bębnów.

Dopingiem kierował "Staruch" i na szczęście po przerwie, mimo awarii megafonu, udało mu się wycisnąć z nas więcej. Mimo niekorzystnego wyniku, mało kto przejmował się tym co działo się na boisku. W końcu poszczęściło się i nam, bo Legia najpierw doprowadziła do wyrównania, a później wyszła na prowadzenie. Na boisku było kilka spięć i podczas jednego z nich któryś z kibiców zauważył, że "Kosa" jest mocno spragniony ;). Zawodnik przytomnie chwycił rzuconą butelkę, napił się kilka łyków i dziękując odrzucił ją za linię boczną. Kto wie, czy bez tego miałby siły na zdobycie tak ładnej, trzeciej bramki.

O gospodarzach krótko, bo nie ma sensu poświęcać im zbyt wiele czasu. Już dawno było wiadomo, że nie mają żadnej ekipy. Na meczu z nami nie wystawili nawet mikro młynka, a tylko pojedyncze osoby na trybunie głównej miały barwy i cieszyły się z bramki na 1-0. Oby w kolejnej rundzie przyszło się nam zmierzyć z bardziej ogarniętą ekipą.

Zgodnie z naszą europucharową tradycją, pod koniec meczu odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego", a do śpiewów przyłączyli się Polacy nie tylko z trybuny za bramką, ale także głównej. Krótkim przerywnikiem w śpiewach była kontuzja jednego ze stewardów, który wywinął orła przy linii bocznej. "Wstawaj, wstawaj, ch... nie udawaj" - niosła się od razu dobrze znana przed laty przyśpiewka. Nasz doping do końca stał już na niezłym poziomie, a po meczu podziękowaliśmy piłkarzom za wygraną i zaśpiewaliśmy z nimi "Warszawę". Dosłownie od razu po końcowym gwizdku sędziego otwarte zostały bramy wyjściowe i można było opuszczać stadion. Szybko utworzyły się korki na drodze, a z samochodów powiewały barwy Legii. Mało kto zostawał jeszcze na noc w Wrexham, kibice udawali się do innych miast, z których w czwartek mieli zaplanowane loty do stolicy.

Za nami pierwszy wyjazd w europucharach. Już w piątek poznamy kolejnego przeciwnika (będzie to zwycięzca którejś z par, nie jeden zespół) - oby los był dla nas łaskawy. A już w sobotę widzimy się na Łazienkowskiej, gdzie głośnym dopingiem wspieramy Legię w meczu z Widzewem.

Frekwencja: 2925
Kibiców gości: 2300 (500 w sektorze gości)
Flagi gości: 6

Doping TNS: 0
Doping Legii: 7


przeczytaj więcej o:, ,


Komentarze: (84)

FC, 18.07.2013 23:14 - *.dynamic.chello.pl

Z płótnem Juve była jakaś skromna delegacja z Turynu?

jerzy, 18.07.2013 23:21 - *.dynamic.chello.pl

fajnie widziec BKS, tylko niech gonia ta Miedz

(L), 18.07.2013 23:34 - *.dynamic.chello.pl

Ciekawa poza śpiewać hymn podpierając się o barierkę...

Ola uk, 18.07.2013 23:35 - *.83.threembb.co.uk

O dziwo, wokalnie zaprezentowali się nawet nieźle, rozpoczynając głośny doping już na pół godziny przed pierwszym gwizdkiem. - oj Bodziach dziekuje za jedno pozytywne zdanie, co nie umniejsza faktu ze jestesmy dla ciebie jakas tam grupa Polakow, widzisz problem polega na tym ze ja mam tak zdarte gardlo ze ledwo dzis mowie, obok mnnie stali koledzy ktorzy rowniez pilowali jape a kazdy mial tatuaz legii na piersi, ja sama mam na nadgarstku, po prawej ziomek ze szczecina I jego ziomek, to ze mieszkamy w uk nie oznacza ze bylismy jakimis paziami, pytam czemu nie wpuszono nas na sector z grupa z Polski? bo wszyscy razem prezentowlibysmy sie lepiej, u nas na sektorze nikt nie prowadzil dopingu, a jednak ogranialismy sami, a u was byl Staruch, czyzby Staruch nie bylby wstanie ogranac obu grup gdybysmy byli razem? Na bank dalby rade, dlaczego zarzadziono ze my sobie a wy sobie? ze nikt kto nie ma biletu kupionego przez sklw nie wejdzie na trybune wzdluz boiska, a co z haslem ze cala Legia zawsze razem?...... szczerze mowiac u nas bylo tak glosno ze ''kibolski'' sector ledwo slyszelismy my 'pikniki', owszem bylo troche przypadkowych osob za bramka ale wizualnie wiekszosc by sie dala za Legie pokroic, przykro mi ze tak nas odbierasz, uwierz mi za bramka bylo mnostwo dobrych chlopakow I dziewczyn ktorzy nawet na minute nie usiedli doslownie I w przenosni,

ps pozdrawiam moich gosci: Majora, Wieska, Natalie I Hitlera, - mam nadzieje ze odsypiacie podroz, a Hitler z zabawkami hahahaha
pozdro tez dla spotkanego przed meczem Macka z pogonii


O.

kiero, 18.07.2013 23:42 - *.zone9.bethere.co.uk

Jakos nie chce mi sie wierzyc, ze nas Legionistow za bramka bylo zaledwie 1800 osob. Na moje oko bylo dobrze ponad 2tys, a doping byl lepiej jak "niezly". Tym bardziej, ze jak sam wiesz Bodziachu na naszej trybunie znalazlo sie wielu debiutantow. Przez pierwsze pol godziny, jeszcze przed meczem, dopingiem kierowalo kilku przypadkowych chlopakow. Wyszlo dosyc glosno. Jednak od momentu rozpoczecia meczu staralismy sie dostosowac do piesni zarzucanych z sektora gosci. Niestety slyszalnosc byla fatalna (doping przyjezdnych na pol gwizdka), przez co jakosc i naszych spiewow pozostalwiala wiele do zyczenia. Z czasem zaczelo wygladac to lepiej. Ogolnie do konca meczu zabawa na trybunie zajmownej przez "lokalnych" Legionistow trwala swietna atmosfera. Byc moze takze dzieki temu, ze i sam wynik zmienial sie na nasza korzysc...

Krotko podsumowujac musze stwierdzic, ze ekipa, z ktora sie wybralem dala z siebie maksa. I chociaz byl to ich pierwszy wyjazd jestem pewien, ze w podobnym skladzie za Legia wybierzemy sie jeszcze nie raz!

pytanko, 18.07.2013 23:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

czemu nie ma bębna na wyjazdach?

Kuba L, 19.07.2013 00:02 - *.bb.sky.com

"Którzy z Legia nic mieli nic wspólnego " trochę to obraźliwe droga redakcjo , ja kibicuje Legi przez ostatnie 20 lat , niestety nie moge byc na meczach Legi przez ostatnie pare lat , bo nie da sie wyrobić karty kibica i kupić biletu on-Line ( bez karty ) a nie bede leciał do Polski w ciemno. Pisałem na Legia.com żeby udostępnili wyrabianie kart kibica ( albo przynajmniej jakaś czesc w wrexham ) ale nie dostałem odpowiedzi . Więc mimo ze nie ma mnie na każdym meczu nie uważam sie za gorszego fana , bo do dziś nie mogę mówić ze nie dawalem z siebie wszystko , plus moja dziewczyna ANGIELKA znała większość z Legijnych przyspiewek i dawała radę !!!!!! Dzieki za zajebisty czas na "emigracyjnej " ,szkoda ze paru Panów trochę poniosło ....

MarcinWawa, 19.07.2013 00:23 - *.as13285.net

Powiem tak że za bramką było dużo dobrych chłopaków tak jak ktoś napisał którzy za LEGIE dali by się pokroić jestem jednym z nich pewnie większość mnie kojarzy co chwilę darłem mordę z ziomkiem ze by słychać was mam na myśli ekipę z Warszawy ale wyglądało to różnie bo oczywiście trafili się u nas kibice Adama Małysza ale oni bardziej byli pobokach na szczęście i środek sektora dawał radę i to naprawdę ostro bo ja do dziś nie czuje gardła szkoda że nikt ze stowarzyszenia nie wpadł do nas ale dobra robiliśmy co tylko się da że by to ogarnąć pozdro mordeczki które dawały z siebie wszystko z trybuny za bramką ze środka sektora (L) kojarzy ktoś może mnie hehe tak jak pisałem stałem z ziomkiem i co chwilę było trzeba powtarzać że by słychać ekipę z Warszawy LEGIAAAA WARSZAWAAAA!!!!

d, 19.07.2013 00:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

DYSKRYMINUJECIE KIBICÓW Z ZA GRANICY !

IS, 19.07.2013 01:00 - *.dynamic.chello.pl

Dobrze Bodziach , że chociaż jeden raz porządną relację napisałeś . Za naszą liczbę na tym wyjeździe trzeba uznać 500 - tyle ile było nas na sektorze gości - na sektorze na którym były wywieszone nasze flagi . O reszcie "kibiców" nie ma nawet co wspominać , nie byli na naszym sektorze to nie są kibolami Legii - logiczne . Szale Polski , koszulki zagranicznych klubów , peruki - wystarczy za cały komentarz dla tych osób .Wpisy Oli uk i kiero potwierdzają tylko , że nie byli to kibice naszego klubu .

zumbas , 19.07.2013 01:02 - *.242

Był też Sosnowiec za bramką ,ale oni też chyba są zaliczeni do pazi ,przykre to

zgred, 19.07.2013 01:08 - *.as13285.net

dokladnie trzeba powiedzieć to tym koksom z prawej strony na dole za bramką że oni sie nie licza :D

adadad, 19.07.2013 01:09 - *.dynamic.chello.pl

Jak tak czytam te wasze wypociny (Ola manola i KIEROwnik budowy) to az mi sie beltac chce -.- : ziomek ma ziomka co ma tatuaz i ziomek tego ziomka jest tez ziomkiem tamtego ziomka i wsyztskie ziomki moich ziomkow sa ziomkami :) albo hit z Wrexham "seCtor" -.- to akurat do manoli bo to bylo mistrzostwo a ogolnie do was obojga blagam idzcie plakac do skamienialych panienek co to od zawsze w zalobie... :)

Olo, 19.07.2013 01:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeszcze nie awansowaliśmy do następnej rundy, więc może poczekajmy z patrzeniem się z kim zagramy, dopóki nie przejdziemy Walijczyków. Przypominam, że to Legia, a nie Barcelona.

kiero, 19.07.2013 01:42 - *.zone9.bethere.co.uk

@IS: brak mi slow na tak debilny komentarz...

@zumbas: Za bramka byl Sosnowiec, byla tez Pogon wiec tez mnie wkurza kiedy ktos im od pazi jedzie.

kami(L), 19.07.2013 01:43 - *.bb.sky.com

relacja zenada!!!po co robicie podzialy na lepszych i gorszych kibicow?wiekszosc ludzi za bramka darlo jape przez 90 minut az milo.nie wydaje mi sie zeby to byli przypadkowi ludzie.a podobno cala Legia zawsze razem

do IS, 19.07.2013 02:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

święte słowa, dodatkowo jakieś niebieskie koszulki i szale z "trumną", przypuszczałem, że tak będzie

cała Legia zawsze razem..., 19.07.2013 02:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

tia...

do FC, 19.07.2013 07:10 - *.securex.cc

Była delegacja i to nie byle jaka...

kat, 19.07.2013 07:19 - *.opera-mini.net

piosenka Niepokonany miasto jest slabiutka.o ile słowa są fajne to za griszczuk nie ma w niej melodii.przykre to ale posłuchajcie piosenek pyrusów

nanghar, 19.07.2013 07:32 - *.ztm.waw.pl

Drogi Bodziachu, w TV oraz na zdjęciach widać parę osób na wyjazdowym sektorze z dzielonymi szalikami TNS - Legia. no to jak to było ?

rc, 19.07.2013 07:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przepraszam panie Bodziach, nie wiedziałem, że jak mam niewłaściwy według kogoś szal, to nie mogę kibicować mojemu ukochanemu klubowi i od razu trafiam do kategorii podkibiców - pazi. Obiecuje że się poprawię.

yx, 19.07.2013 08:09 - *.lukman.pl

W telewizji było widać jednego gościa z szalikiem z trumną tylko nie wiem na którym sektorze :(

pab(L)izio, 19.07.2013 08:12 - *.polskieradio.pl

Chyba ktoś tu jest zazdrosny o liczbę "konkurencyjnego młyna";)...

ajax, 19.07.2013 08:33 - *.kimsufi.com

kij w oko paziowi ktory to pisał,leciałem z Francji specjalnie na ten mecz,ale OK,nie nadaje sie bo siedziałem za bramka,obok byli chłopaki z Sosnowca...tez pazie

nanghar, 19.07.2013 08:50 - *.ztm.waw.pl

do yx - na Właściwym sektorze

spokojnie andrzeje , 19.07.2013 09:06 - *.opera-mini.net

Bodziach brawo za relacje.

Każdy mógł kupić bilet na sektory "ogarniane" przez SKLW i kumata emigracja to zrobila, również ta z Zaglebia, Pogoni czy BKS.

Andrzeje, polonusi i Mietek z Henkiem spod Krosna co po robocie chcą mecz zobaczyc siedzieli na innym sektorze i tyle. Zabawa jak piszecie była tam fajna (sam widziałem wuwuzele, koszulki Barcy i peruki wiec faktycznie pewnie było super!) Także nie macie się co spinać.

PS. Kurde macie tatuaze na nadgarstkach a obok stal ktos z Sosnowca - naprawdę zazdroszcze! Szacunek i podziw!

Sto(L)ica53, 19.07.2013 09:20 - *.warszawa.vectranet.pl

siedząc w domu i oglądając ze złamaną nogą mecz w tv , myślałem że podzielenie naszych kibiców na dwa różne sektory to wymysł gospodarzy i że ktoś próbował wynegocjować by obie grupy usiadły obok siebie....niestety po raz kolejny pewne osoby które dla własnych potrzeb rozpowszechniły hasło CAŁA LEGIA ZAWSZE RAZEM --na tym wyjeździe nie miało sensu. dlaczego? bo Staruch był na trybunach?
Przykre jest to jakie podziały robią się w naszych szeregach i dzieli się kibiców na lepszych i gorszych( bo mieszkają w innym kraju).
Bodziach udowodniłeś tym reportażem że to hasło dla was głównych grup (L) nie ma żadnego znaczenia

Bojanek, 19.07.2013 09:20 - *.136

ZAWSZE GRAMY U SIEBIE !!!!

szczery, 19.07.2013 09:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

musial byc fajny wyjazd. ale koksy z dołu nie śpiewały

ka, 19.07.2013 09:44 - *.dynamic.chello.pl

bodziach, zjedz snikersa

adrianL, 19.07.2013 10:04 - *.dynamic.chello.pl

Bodziach,bez kitu zjedz snickersa

Potr, 19.07.2013 10:12 - *.ip.netia.com.pl

Wrócił Staruch to teraz będziecie mieli "Cała Legia Zawsze Razem" :))))

JS, 19.07.2013 10:33 - *.17.anr.gov.pl.255.232.85.in-addr.arpa

Zamiast się napinac na swoich-chodzi mi o kibiców za bramką lepiej się skupić NA DOPINGU. A co do kibiców za bramką nie jeden zjechał pół świata za Legią i zdzierał gardło wiecej niż co niektórzy tutaj napinacze i będący w sektorze gości.Napewno więcej było tam ludzi godnie reprezentujących Legię w Świecie niż gimbusów np.z Bielska, nayebanych z szalem ciągnącym się za nim po ziemi. Więc mordy w kubeł! A GDZIE U WAS ??? CAŁA LEGIA ZAWSZE RAZEM!!! Bodziach w każdej większej grupie znajdą się kiepy więc szkoda słów. Do zobaczenia!

bbb, 19.07.2013 10:33 - *.sochaczew.mm.pl

BODZIACH LEPIEJ SPROSTUJ SWOJA RELACJE BO LEKCEWAŻYSZ BRACI PO SZALU !!!
BYLO TAM WIELU DOBRYCH CH(L)OPAKÓW CO NIE MOGA WROCIC DO KRAJU I NIE WYROBIA JESZCZE DLUGO KK
WIEC NIE WRZUCAJ JAK "HOŁOTA" WSZYSTKICH DO JEDNEGO WORKA.

Leśniczy, 19.07.2013 10:44 - *.adsl.inetia.pl

Wstyd,artykuł,wstyd !!!

SECTION (L)ONDON, 19.07.2013 10:45 - *.dynamic.dsl.as9105.com

Dzieki bracia za zajebista zabawe.

Czy wy nie rozumiecie, ze podzielenie sektorow miało na celu wyeliminowanie pazi i obserwatorow (m. innymi flag) z innych klubow.
Na sektorze za bramka, było oczywiście wiele dobrych osob, ale jak ktoś jeździ to nie było problemu żeby być na glownej trybunie...

do bbb, 19.07.2013 10:49 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

chyba jednak nie tak bardzo ogarnięci skoro sobie na kumaty sektor nie ogarnęli. Przypomnę, że była taka możliwość dla osób z poza kraju.

bfg, 19.07.2013 11:03 - *.static.cablecom.ch

doping nie byl dobry bo:
nie bylo bembna
kibice byly daleko od siebie i doping byl nie synchroniczny

bbb, 19.07.2013 11:16 - *.sochaczew.mm.pl

NIE CHODZI TU O SEKTOR NA JAKIM SIEDZIELI "KUMATY" JAK GO NAZWAŁES TYLKO O !!!!!SZACUNEK!!!!!W TEJ RELACJI PS.A O MICH ZIOMKOW TO SIE NIE MARTW CZY BY SE OGARNELI CZY NIE CZY IM SIE CHCIALO CZY NIE CZY SA KUMACI CZY NIE ITD.....HEHEHE

OLD CREW KWIDZYN, 19.07.2013 11:17 - *.6-1.cable.virginmedia.com

cala (L) zawsze razem,i nastepnym razem osoby decyzyjne naprawde niech sie zastanowia nad podzialami na sektory:lepsze i gorsze

do redakcji/Staruch, 19.07.2013 11:17 - *.zone4.bethere.co.uk

Krotko i na temat bo widze ze nie tylko Ja poruszam ten temat:
1. Selekcja przed trybuna dla gosci-rozumimem ale jak juz cala grupa z WaWy weszla i wciaz nie wypelniliscie sektora i wchodzil kto chcial - PATRZ zdjecia i Janusze w rozowych i niebieskich polo i kmioty bez szali
2.CICHO byliscie i nic nie bylo slychac za bramka. A jak latwo policzyc z artykulu wynika ze bylo NAS kilka razy wiecej niz Was i PRZYNAJMNIEJ polowa ludzi zdzierala gardlo NON STOP. Jednak NIKT sie nami nie zainteresowal zeby zagospodarowac taki potencjal i jeszcze lepiej wspierac LEGIE!!!
3. Naprawde wielki szacun dla Starucha i calej brygady ale musicie troche wiecej myslec o innych kibicach ktorzy tez sie staraja a nie tylko na swojej grupie.

L

Marta, 19.07.2013 11:19 - *.129-183-91.adsl-static.isp.belgacom.be

Część osób za bramką to faktycznie jednorazowi kibice, ale nie genaralizujcie. Ponad 15 lat (aż do końca sezonu 12\13) zdzierałam gardło na Żylecie od niedawna mieszkam w UK i nie wyobrażałam sobie, aby nie jechać na ten mecz.
A doping grupy z Warszawy nie był wcale taki reewelacyjny, chcieliśmy zsynchronizowac doping ale słabo było was słychac za bramką. Nie jesteś lepszym kibicem tylko dlatego że przyjechałes na ten mecz prosto z Warszawy !

k.birmingham, 19.07.2013 11:21 - *.perr.cable.virginmedia.com

A ja mam w 4 literach ten artykul oraz gdzie siedzialem na meczu..mieszkam tutaj i dopingowalem legie razem z rodakami w UK...Legia jest w moim sercu , zawsze bede ich wspieral jak sie da.nastepnym razem to ja moge nawet drzec morde z przed stadionu..dla nich nawer to paziami sa kibice z L3 ktorzy nie siedza na zylecie..ale to juz norma ..nikt nie lubi polakow ma emigracji..tylko to nie fair..tam byli super fani ktorzy po prostu wybrali zycie za granica..no coz robmy podzialy..dobrze na tym wyjdziemy

ash, 19.07.2013 11:30 - *.range31-52.btcentralplus.com

haslo "cala Legia zawsze razem" cos nie bardzo pasuje

do (L), 19.07.2013 11:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

wiesz, skończyło się edukacje na 5 klasach to tak jest, myśle że dla niektórych to była kolejna przyśpiewka a nie hymn narodowy.

Legionista, 19.07.2013 11:35 - *.118

Bodziach, przeproś wyjdź i zamilcz !

Marcin77, 19.07.2013 11:42 - *.dolsat.pl

Do autora...Człowieku-mam zaliczoną jakąś tam liczbę wyjazdów za LEGIĄ(w dużej mierze w ciekawych latach 90tych),na LEGIĘ chadzałem od 1991 roku(na ŻYLETĘ),mam centroprawicowe poglądy,łysą głowę,Żonę i Syna,Dom,ciekawą służebną dla ludzi i dobrze płatną pracę,świetne(dzienne)wykształcenie...ale że na dziś mieszkam poza WARSZAWĄ,to też nazwiesz mnie np."paziem"???!!! Piszę to,bo jestem mocno oburzony na Twoją opinię o kibicach LEGII,którzy zjawili się na tym meczu LEGII w Walli! Człowieku szanuj ludzi,których życiowe losy,z przecież różnych przyczyn potoczyły się tak,a nie inaczej! Nie separuj się od reszty fanów LEGII,którym życie umożliwia bezwzględną bliskość z Naszą sto(L)icą poprzez realną w Niej obecność-czyli życie! To naprawdę nie fair,że w XXI wieku ziomek po szalu mówi innemu"tu nie wejdziesz,bo np.nie masz ciągłości z tym czy tamtym-związanym z klubem" albo,że "nie wejdziesz do Nas,bo...nie pasujesz z tą kolorową peruką" :/ Ehh ludzie-SZANUJMY SIĘ WEWNĘTRZNIE,BO NIKT NAS NIE BĘDZIE SZANOWAŁ! I nie chodzi o wybielanie spraw np.obyczajowych,bo jeśli znajdzie się gej,to dla mnie gej jest gejem i to jest be i też np.komuniści powinni wisieć!!! Ale jako LEGIA WARSZAWA nie powinniśmy dzielic się z błahych spraw,jak np.peruka na głowie! ehhh

z innej beczki, 19.07.2013 11:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Po co zdjęcie Halickiego w galerii??????już nie obalamy rządu Tuska???:))))

(L), 19.07.2013 12:19 - *.12-2.cable.virginmedia.com

ej bodziach CALA LEGIA ZAWSZE RZEM - dzieki za relacje :(

dzido, 19.07.2013 12:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

osobom które nie rozumieją tekstu"Wśród nich byli tacy, którzy " radzą kupić mózg póki nie za późno.

Podział był konieczny bo na sektorze za bramką było od groma "obserwatorów" z innych klubów. Nikt nie dopuści do sektora/flag osób zupełnie niesprawdzonych. Jak ktoś CHCIAŁ RUSZYĆ TYŁKIEM by sobie kupić bilet na sektor Legii (a był podawany wielokrotnie mail!!!!!!) y to to zrobił. Pozostali myśleli sobie, że NIC nie zrobią a i tak wejdą na inną trybunę. No chyba jednak nie.

portos, 19.07.2013 12:31 - *.siedlce.vectranet.pl

żenada Bodziach,żenada

Marcin77 do dzido, 19.07.2013 13:04 - *.dolsat.pl

Kolego-nie wiem,jak innym,ale mnie w relacji Bodziacha razi forma pisanych tu przez niego treści,z których aż wylewa się brak Szacunku do wszystkich siedzących nie tam,gdzie były Nasze flagi! Bo to,że na takim wyjeździe,gdzie będzie dużo Polonusów selekcja jest konieczna,to wiem,ale już forma opisywana tego tu przez Bodziacha niekoniecznie mi się podoba:/ ...A co do samej selekcji-tak musiała być,ale...po co ubliżać ludziom za perukę,czy zakupiony łączony szalik i od razu przywoływać tu"Małyszomanię"?! Dlaczego z tej relacji aż bije po oczach,że my spod flag jesteśmy lepsi od was z tamtego sektora?! Przecież można było jasno napisać "wszyscy Polonusi będący na meczu LEGII z przypadku,bądz też jak zdecydowana większość z miłości do LEGII,choć z zyciowego musu aktulanie przebywająca poza Polską i WARSZAWĄ nie będzie stała z Nami na jednym sektorze ze wzgledów bezpieczeństwa,a takze i formalnych,bo po porstu się tam wszyscy nie zmieścimy"-a po co słownie dzielić ludzi?! ehh

LegiaFanUk, 19.07.2013 13:10 - *.range86-155.btcentralplus.com

mail byl podany jak juz ponad 1500 ludzi kupilo bilety za bramka...

veni vidi vici, 19.07.2013 13:12 - *.173

Osoby ktore kupily bilet przez skLW a nie przyjechaly z Warszawy nie mogly wejsc na sektor"przyjezdnych". Nie wazne czy jestes z Warszawy czy nie. Jak to Staruchowicz powiedzial" zmywaki wypad na trybune za bramka". Cala Legia zawsze razem? Szacunku troche...

kan, 19.07.2013 13:14 - *.15-1.cable.virginmedia.com

podział był potrzebny żeby wyeliminować przypadkowych kibiców. Pomimo tego że od jakiegoś czasu mieszkam na wyspach znalazłem się na sektorze z flagami tak więc nie był on zamknięty dla emigrantów. Przestańcie płakać tylko zdobywajcie znajomości i działajcie na chwałę Legii .

Mariusz_Edynburg, 19.07.2013 14:02 - *.sgyl.cable.virginmedia.com

Cała LEGIA ZAWSZE RAZEM !!!! GÓWNO PRAWDA to hasło jest tylko wtedy gdy trzeba wesprzeć kogoś z grupy związanego z GURU STARUCHEM

DO BODZIACHA, 19.07.2013 14:03 - *.dynamic.chello.pl

BOISZ SIE JAKIEJS EKIPY, ZE TAKEI BZDURY PISZESZ?

alelipa, 19.07.2013 14:27 - *.tktelekom.pl

Żałosnych podziałów cd. Pogarda bije z tego tekstu. Lipa po całości

ash, 19.07.2013 14:42 - *.range31-52.btcentralplus.com

50 % w sektorze gosci to pazie na strzala taka prawda

M...., 19.07.2013 14:49 - *.internetdsl.tpnet.pl

A jaką Wy Legią jesteście?Raz na sto lat na mecz bo akurat Legia przjechała.Jakos emigranci z Londynu wiedzieli jak trafić

Wi(L)ko(L)ak, 19.07.2013 15:21 - *.adsl.inetia.pl

Nie wyszło źle , mecz oglądałem w tv , myślę , że na biało i z szalikiem Legii w ręku nikomu by nie odmówiono wejścia na sektor kibiców z Warszawy , to takie moje skromne zdanie , są pewne zasady obowiązujące na Ł3 , oczywiście nie obowiązują one wszystkich :)

bobo(L), 19.07.2013 16:27 - *.play-internet.pl

Bodziach został zjechany na forum i moze io dobrze....cała Legia zawsze razem to hasło zobowiązuje a tu taka lipa...

Zoli, 19.07.2013 16:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

WSZYSTKIE ZDODY BYLY-SOSNOWIEC,ELBLAG I SZCZECIN-DZIEKI ZA WSZYSTKO.

stefan, 19.07.2013 17:04 - *.6

cala legia zawsze razem ... dobre... niektorym od brytyjskiego slonca mozgi wyparowaly...

Mixter, 19.07.2013 17:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Pozdro dla BKSu :)

lukkk, 19.07.2013 17:38 - *.12-2.cable.virginmedia.com

podział w polityce w narodzie nie inaczej możne być na legii BODZIACH gratuluje tekstu

Ma, 19.07.2013 19:23 - *.adsl.inetia.pl

Bodziach.... Nie popisales sie

emigrant OE, 19.07.2013 19:45 - *.81.threembb.co.uk

jak ktos chcial wejsc do sektora prowadzengo przez starucha dopingiem to nie bylo problemu ja nie mialem karty kibica napisalem na legionisci na emaila dane i mialem bilet nie wiem w czym wy tu problem widzicie ? sami swoim zachowaniem kupowac bilety od powiedzmy wroga chcieliscie siedziec z nimi pozdro L & O & Z

Szczypior vel Jason , 19.07.2013 23:05 - *.range86-135.btcentralplus.com

Do Autora,

Wiem skąd wylewa się twoja żółć, ale nim wyjaśnię pokuszę się o dygresje.
Urodziłem się w W-wa i mieszkałem tam do 2007 ( Mokotów - pod Warszawianką, Gagarina, Sadyba, Sielce, Dolna ). Kumaci wiedzą, że to bastiony kibiców Legii., przy okazji pozdro dla ekipy z Sadyby i Stegien
Wyjechałem do Anglii w 2007 i od początku miałem cichą nadzieję, że będę miał okazje zobaczyć Legię w pucharach na Wyspach. Czekałem długo .... 2013 Legia gra z mistrzem Walii ( to nie MU, MC, Arsenal, Liverpool ), około 150 km ode mnie, wypisuje urlop, szukam info na stronie Legii o takich jak ja ... około 2.000 osób ( jak się okazało ) - brak. Ciśnienie rośnie że nie ma ch... będę tam. dzwonie do TNS, mówię jak jest, że kibic Legii, że chcę kupić bilet, a on że ok wejdź na stronę tam bedzię info i kwestionariusz do wypełnienia. Ściągam kwestionariusz, wypełniam wysyłam, czekam przysłali potwierdzenie .. jadę ...
W firmie gdzie pracuje trochę kibiców Legii jest , jest też grupa z Kwidzyna, trochę o niej, bo jak przyjechałem to w fabryce, w której pracuję królowały wlepki LEGII, były wszędzie i tymi "sprawcami" byli chłopcy właśnie z Kwidzyna. 1800 km od domu, a tu wlepki Legii od razu poczułem się lepiej. Pozdrowienia dla kwidzyńskich fanów Legii, którzy za namową ziomka z SKLW wysłali swoje dane do Warszawy, aby zasiąść z kibicami, którzy przyjechali z Wawa.... Byli za bramą, i widziałem byli szczęśliwi :))
Wracając do autora to niestety chyba napisał wszystko pod dyktando jakiegoś guru z SKLW. Skąd moje przypuszczenia, a no z moich obserwacji ... Jak przyjechałem do Wrexham to zapytałem pierwszego pałkowego gdzie odbiór biletów ... skierował mnie do punktu dla kibiców Legii ( punktu SKLW ), koleś tam dostawał szału, bo z 1000 osób przyszło z potwierdzeniem od TNS po odbiór biletu. już zapaliła mi się lampka, że pewnie władze SKLW wku.... że tyle szmalu przeszło im koło nosa - różnica w cenie biletu przez SKLW - 105 PLN, przez TNS 20 Ł ( około 97 PLN ( NBP)) dla kibica z ulicy - 7 PLN przy założeniu, że SKLW nie miało rabatu ( a pewnie miało z 10-15% ) to przy 2.000 osób to 14.000 PLN minimum.
Co mnie utwierdziło w tym przekonaniu, proste - brak na portalach Legia.net, Legia.com, Legioniści jakichkolwiek zdjęć z trybuny za bramką, brak współpracy przy dopingu, no i ten artykuł .... przekaz prosty - Jak nie będziesz kupował biletów przez SKLW to będziesz paziem.
Mistrzu pióra, swoim artykułem pokazałeś małostkowość Stowarzyszenia, które się dalej nazywa "Kibiców Legii Warszawa", nie wiedzieć czemu, obrażasz prawdziwych kibiców Legii, takich jak ja i chłopaki z Kwidzyna, i resztę emigrantów, dla których ten mecz był częścią Polski, za którą tęsknią i właśnie w ten sposób swoją tęsknotę wyrażają - kibicując Legii.

W, 19.07.2013 23:27 - *.pl

Heh skoro pierwszy raz czytam wkurzonego Marcina 77 to wiedz że coś się dzieje .

papa, 20.07.2013 03:02 - *.dynamic.dsl.as9105.com

Bodziach napisales badziew i tyle.....daj Ci Boze chlopaku tyle wyjazdow na puchary z Legia co ja mam.....maila do SKLW podaliscie kiedy juz dawno mialem bilety......zrezsta ja nie lamentuje ze siedzialem tam gdzie siedzialem, tylko nie rob ze mnie pajaca, wiesz podczas wyjazdu do Boras dalem dobrym chlopakom szaliki gdzie bylo napisane LEGIA TO MY!....teraz widze, ze Legia to wy i my....

OLIMPIA ELBLAG, 20.07.2013 06:10 - *.8-4.cable.virginmedia.com

A ja sie zakręciłem jak małolat(miałem bilet na sektor tzw.KIBOLSKI) i k....a poszedłem za bramke:(((( ALE DAŁEM Z SIEBIE WSZYSTKO I DRUGI DZIEN GARDŁO N......ALA :))(L) Olimpia Zagłębie pozd!!!

do Szczypior vel Jason , 20.07.2013 10:22 - *.warszawa.vectranet.pl

chłopcze z Konwiktorskiej - nie kręć i nie siej fermentu

SKLW ze wzgledu na wysokie koszty wyjazdu nie brało udziału w sprzedaży biletów, sprzedawał wyłącznie klub. Nie było żadnych zapisów itp.

boli was polonisci,że pojeździcie sobie po Maszewach - i ma boleć!

bodziach pierwszy strzal w kolano, 20.07.2013 10:57 - *.224.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Szkoda mi wszystkiego. Kiedyś Legionisci byli jednością. Ale przykład Wrexham pokazuję jak jest.

A tekst "zmywaki" o kibicach za bramką kompletnie przykry.

Szkoda mi wszystkich tych za bramką. Wiem ,że było tam wielu sosnowiczan, warszawiaków, i legionistów z zakątków Polski... A Tu bogata Legia ITI Warszawa wysmiewa swoje środowisko.

Bodziach pokazales prawdę. Chociaż smutną...to prawdę

DO \'do Szczypior vel Jason\', 20.07.2013 11:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

stól się matołku, bo nudny juz jestes z tym oklepanym stwierdzeniem ze "ma boleć". chłopak dobrze prawi. Kibice Legii zyjący za granicą zostali przez kumatych i autora tekstu potraktowani jak gó*** i najgorzesze Janusze. WSTYD !!!

lwwl, 20.07.2013 12:16 - *.lukman.pl

CAŁA LEGIA ZAWSZE RAZEM!!! HAHAHAHAHHAHA

do \"DO \\\'do Szczypior vel Jason\\\'\", 20.07.2013 12:50 - *.warszawa.vectranet.pl

bo nimi jesteście perukowcy :-)

ale to,że nosicie peruki itp. nie ma nic do jego debilnych oskarżeń o hajs :-)

M(L)ublin -Edinburgh, 20.07.2013 12:54 - *.in-addr.btopenworld.com

Nie rozumiem o co kur*a ten lament , mieszkam w uk siedem lat ale mimo to regularnie jezdze po Europie i 3-4 mecze w sezonie w PL zaliczam , i niemialem absolutnie zadnego problemu zajac miejsca w sektorze kibolskim ,nikt mnie nie obrazal od zmywakow wiec niewiem ocb ...

Smigol, 20.07.2013 12:57 - *.ip.netia.com.pl

Narobiło się "sportowców" od siedmiu boleści co od wszystkich baty biorą a jak gdzieś pojadą do się prężą.....

alex uk, 20.07.2013 13:44 - *.101.threembb.co.uk

skonczmy juz ten temat bylam za bramka i moim zdaniem zawstydzilismy sklw bo nasz doping mimo ze bez prowadzenia zapiewaly z zabek przentowal sie przyzwoicie, jako ze jestem dla swity sklw zmywakiem nie mam zamiaru dokladac juz do ich kabzy nie kupie juz wiecej opaski na nadgarstek zeby pomoc chlopakom w klopotach, nie wezme udzialu w kupnie cegielek, okolicznosciowych vlepek, koszulek, aukcjach na allegro, przykre to ale nie dam sie wiecej oszukiwac i doic, a frajerzy ktorzy wyzywaja nas od perukowcow i pazi sa mocni w gebie za ekranem kompa, gowno mieli i gowno widzieli a mecz w tv obejrzeli

Marcin77 do W z 23:27, 20.07.2013 16:12 - *.dolsat.pl

Osobniku-gdybym był"wkurzony",to już dawno by cię z kapci wyrwało...więc wiedz,że na trzeźwo jestem niespotykanie spokojnym człowiekiem-więc dziękuj Bogu! ...A co do meritum jeszcze... Perwne zasady na wyjazdach muszą obowiązywać-o.k-to rozumiem i nie mam pretensji,ALE DOBÓR SŁÓW PISANYCH TU PRZEZ AUTORA MOIM ZDANIEM GO DYSKREDYTUJE I PO PROSTU SKREŚLA Z TEGO CO ROBI NA TEJ STRONIE! Bo osobiście opisałbym ten wyjazd-choć pisząc o tym samym,to innymi słowami,a koleś sam się posunął do cwaniackiego tonu,że on i tylko on,bo stał pod flagami,a inni"pazie"gdzie indziej...8/...! :/

przemo, 20.07.2013 17:10 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Nie byłem na tym meczu, ale relację przeczytałem uważnie i bardzo mnie zabolała.
Jestem kibicem od 1990 roku. Mnóstwo wyjazdów i sezonów spędzonych na Legii. Szczypiora znam i to bardzo dobrze - kolo, który także przez wiele lat chodził na Łazienkowską.
A tu nagle ludzie, którzy od kilku lat zaczęli się udzielać tak jadą po starszych stażem kibicach. Ci sami, którzy twierdzą, iż szanują tradycję i ją kultywują! Po prostu WSTYD!
Bodziach, jeżeli jesteś prawdziwym facetem, to odpowiedz na te wszystkie komentarze pod Twoim adresem. A od SKLW oczekuję, że dalej będzie wychowywać młodzież i uczyć ich szacunku do starszych stażem Braci.

gim, 22.07.2013 09:07 - *.dynamic.chello.pl