Sparing: Olimpia Elbląg 0-2 Legia II

Młoda Legia wygrała 2-0 z Olimpią Elbląg w drugim rozegranym podczas zgrupowania w Bartoszycach sparingu. Do przerwy legioniści, mimo bardzo dużej przewagi w polu, nie mogli zdobyć gola. Prowadzenie zdobył 10 minut po przerwie wychowanek Młodych Wilków 94 Patryk Sokołowski, głową po stałym fragmencie gry, a wynik ustalił po ładnej indywidualnej akcji i okiwaniu dwóch przeciwników testowany 16-latek Kamil Benmesbah.

Fotoreportaż z meczu - 16 zdjęć

Olimpia Elbląg 0-2 (0-0) Legia II
0-1 55 min. Patryk Sokołowski (głową, as. Andrzej Krajewski po rzucie rożnym)
0-2 85 min. Kamil Benmesbah b.a.

Legia II: Wienczatek (60' Marczuk) - Misiak (46' Krajewski), Kochański (46' Budek), Bogusławski (46' Krajnyk), Mazurek (46' Wypniewski) - Turzyniecki (46' Ząbek), Dębiec (60' Waszelewski), Kalinkowski (46' Sokołowski), Bartczak (46' Pęcak, 75' Benmesbah), Moneta (60' Mazurek) (72' Zając) - Arak (46' Anczewski).

Młoda Legia przystąpiła do dzisiejszego sparingu osłabiona brakiem kilku podstawowych graczy, narzekających na drobne urazy (Rozmus, Parobczyk czy Gródek oraz niegotowi jeszcze do gry po przebytych urazach Zawal i Smyłek). Szansę gry dostali za to zawodnicy, którzy nie wystąpili, bądź zagrali krócej w poprzednim sparingu. Od pierwszych minut grająca dość kombinowanym, szerokim składem, z udziałem młodzieży, Olimpia skupiła się na zabezpieczeniu własnej połowy, licząc na powodzenie w szybkim wyprowadzeniu piłki. Legioniści dzięki mocnemu pressingowi szybko przejmowali i utrzymywali długo piłkę, ale nie przekładało się to przed przerwą na zdobyte gole. Po wrzutkach aktywnego po raz kolejny Łukasza Monety bliscy zdobycia bramki byli Łukasz Turzyniecki i Kuba Arak. Ten ostatni, podobnie jak Norbert Misiak, próbował również strzałów z dystansu.

Po przerwie doszło do licznych zmian w składach obu drużyn, ale obraz gry nie uległ zasadniczej zmianie - akcje toczyły się głównie na połowie Olimpii i w środkowej strefie gry, okazji było jednak więcej. Po 10 minutach gry wrzutkę prawą nogą testowanego Andrzeja Krajewskiego skutecznie wykorzystał defensywny pomocnik Patryk Sokołowski, który podobnie jak Misiak wrócił dopiero niedawno do gry po odniesionej w zeszłym roku kontuzji. Legioniści stworzyli sobie jeszcze kilka okazji, ale decydującego o wyniku gola zdobyli dopiero w końcówce - Kamil Benmesbah utrzymał piłkę na 25. metrze od bramki, zwiódł dwóch obrońców i mocnym mierzonym strzałem przy słupku nie dał szans golkiperowi ZKS.

W niedzielę podopieczni Dariusza Banasika rozegrają aż dwa spotkania - o 10:00 zmierzą się z gospodarzami obiektu, na którym trenują - IV ligową Victorią Bartoszyce, zaś o 16:30 gracze którzy są nieco bliżej podstawowego składu zagrają z II-ligowymi Wigrami Suwałki.