Tenis: Medale legionistów na MP kadetów

Bodziach, źródło: tenislegia.pl - Wiadomość archiwalna

W lipcu w Łodzi odbyły się mistrzostwa Polski kadetów w tenisie, rozgrywane w ramach OOM. Czwórka startujących legionistów zdobyła medale MP, a najlepszy wynik - złoty medal w grze mieszanej - wywalczył Mateusz Lipiński. Brązowy medal w singlu wywalczył Kacper Żuk. Lipiński z Żukiem zdobyli także brąz w deblu.

W deblu dziewcząt legionistki Alicja Sierzputowska i Anna Hertel także zdobyły brązowy medal. W turnieju singlowym dziewcząt Hertel dodarła do ćwierćfinału. Warto dodać, że Hertel to zawodniczka młodszej kategorii wiekowej. Podobnie zresztą jak 14-letni Kacper Żuk, który miał szanse na medal w turnieju singlowym, ale ze względu na zbieg terminów (mecz reprezentacji Polski), musiał oddać walkowerem półfinał singla i debla.