Jan Urban na ławce rezerwowych na stadionie w Molde - fot. FotoPyK

Urban: Osiągnęliśmy bardzo dobry wynik

źródło: sport.tvp.pl - Wiadomość archiwalna

Jan Urban (trener Legii): Najlepiej jak najszybciej zapomnieć o pierwszej połowie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że osiągnęliśmy bardzo dobry wynik. Podeszliśmy do spotkania ze zbyt dużym respektem, co dało ogromną przewagę Molde, które stworzyło sobie wiele dobrych sytuacji. Całe szczęście, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0.

Przeciwnicy mieli wiele okazji po naszych indywidualnych błędach. Po przerwie otrząsnęliśmy się z przewagi rywali, a mecz się wyrównał. Być może nie stworzyliśmy sobie wielu bramkowych akcji w drugiej połowie, ale byliśmy bardzo blisko, aby nawet wygrać. Wykorzystaliśmy szansę, jaką dało nam Molde. Oby to przełożyło się na mecz rewanżowy.

Być może przeciwnicy są w szoku, że nie wykorzystali szansy, by jechać do Warszawy z dużo lepszym rezultatem, ale czasem tak bywa. Na pewno przed spotkaniem wzięlibyśmy taki wynik w ciemno. W przerwie spokojnie tłumaczyłem zawodnikom, w jaki sposób poprawić naszą grę. W pierwszej połowie graliśmy na 60 procent możliwości.