Legia II 1-0 GKS II Bełchatów

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Gracze Legii II zwycięsko zainaugurowali rozgrywki III-ligowe, pokonując 1-0 rezerwy GKS Bełchatów. Legioniści zdecydowanie przeważali w I odsłonie, ale byli bardzo nieskuteczni. Po przerwie również byli bliżsi zdobycia gola, ale ich akcjom brakowało nieco tempa i elementu zaskoczenia. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, po rzucie rożnym celnym uderzeniem popisał się Michał Kopczyński, dając warszawskiej drużynie zasłużone zwycięstwo.

W Sulejówku wystąpiło trzech graczy pierwszej drużyny - Raphael Augusto, mimo widocznych gołym okiem zaległości treningowych, pokazał kilka ciekawych zagrań i dwukrotnie mógł zaliczyć asystę, gdyby koledzy z drużyny zamienili jego podania na gole. Po przerwie stracił siły i w 70. minucie zszedł z boiska; czeka go jeszcze (mimo pewnych zauważalnych postępów) sporo pracy nad dostosowaniem się do europejskiego sposobu gry, formą fizyczną i większą aktywnością w grze. Michał Kopczyński, choć widać było w jego poczynaniach ponad roczną przerwę w grze, kilkakrotnie ciekawie rozpoczął akcje ofensywne drużyny a w 90. minucie stał się bohaterem meczu uderzając celnie i dokładnie z półwoleja, wykorzystując dogranie z rzutu rożnego Rafała Parobczyka i przepuszczenie piłki przez Patryka Mikitę. Mikita był przez dużą część meczu aktywny, ale na skutek nie najlepszego wykończenia niewiele z tego wynikało, a żadna z jego licznych dwójkowych akcji z Łukaszem Monetą nie zakończyła się golem, choć parokrotnie wydawało się, że bramka po prostu musi paść.

Warto dodać, że druga drużyna Legii uległa tak dalece idącym przekształceniom, że w "18" meczowej znalazło się aż 9 absolutnych ligowych debiutantów (z czego aż 8 to gracze Akademii z roczników 1994-6), a dodatkowo 5 zawodników, którzy w minionym sezonie jedynie okazjonalnie pojawiali się na boisku, występując głównie w rozgrywkach Makroregionalnej Ligi Juniorów.
Po raz pierwszy na boisku w Legii II pojawili się: Wojciech Kochański (96), Kamil Anczewski (96), Bartłomiej Kalinkowski (94), Rafał Parobczyk (95), Łukasz Moneta (94), Robert Bartczak (96) i Grzegorz Tomasiewicz (96); dwaj ostatni gracze wystąpili już w meczu Pucharu Polski w Karczewie, ale w lidze jeszcze nie grali.

W meczu nie wystąpił powołany do reprezentacji U-19 Jakub Arak, a takze Brazylijczycy Alan i Paterson, w przypadku których załatwianie formalności transferowych jeszcze chwilę potrwa.

Po pierwszej kolejce podopieczni Dariusza Banasika zajmują 7. miejsce w tabeli, a najbliższe spotkanie ligowe rozegrają w środę na boisku Ursusa przy ul. Sosnkowskiego 3. Za tydzień, w niedzielę o 12 "dwójka" zagra w Sulejówku z Zawiszą Rzgów. Oba te spotkania mogą się okazać większym wyzwaniem niż gra z młodzieżowcami z Bełchatowa, reprezentującymi roczniki 1991-1997, i da pierwszą odpowiedź na pytanie, jak legijna młodzież zniesie konfrontację z bardziej doświadczonymi kigowymi twardzielami. Dzisiejsze spotkanie było w praktyce kontynuacją modelu spotkania znanego z rozgrywek Młodej Ekstraklasy...

Legia II 1-0 (0-0) GKS II Bełchatów Zdjęcia z meczu
Gol: 90+2 min. Michał Kopczyński (as. Rafał Parobczyk z rzutu rożnego)

Strzały (celne): Legia II 28 (12) - GKS II 9 (5)

Legia II: Wienczatek - Budek, Kochański, M. Grudniewski, Turzyniecki - Misiak (81' Anczewski), Kopczyński, Kalinkowski (46' Parobczyk), Raphael Augusto (70' Tomasiewicz), Moneta (62' Bartczak) - Mikita

Rezerwowi: Leleń, Rozmus, Zawal

GKS II: Podleśny - Turniak, Stanisławski, Sznigir, Grzelak - Grzejda (90' Bieszczad), Stolarczyk, Cukiernik (77' Raś), Zięba - Rośniak (90' Kondracki), Paluszkiewicz (87' Łabędzki)

Rezerwowi: Bruchajzer, Płoszka, Bąkowicz,

żółte kartki: Mikita, Kochański - Rośniak, Grzelak, Cukiernik