Patryk Pierzak z Młodych Wilków 2003 - fot. Legionisci.com

Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja, źródło: legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Nie mieli łatwego zadania młodzi legioniści w meczach niedzielnych - wygrane, jeżeli już, przychodziły naszym młodym piłkarzom okupione sporym wysiłkiem. Młode Wilki 2000 pokonały Legionovię 1-0, a ich o rok starsi koledzy wygrali w Legionowie 3-0. Juniorzy młodsi pokonali 2-1 Białe Orły, a w meczu Znicz Pruszków - Legia 2001 padł wynik 0-4.

W jednym z ciekawszych dzisiejszych meczów Legia 2003 uległa wysoko Escoli Varsovia.

Białe Orły 97 1-2 Legia 97 - Zdjęcia z meczu
0-1 37 min. Konrad Michalak (as. Konrad Podlecki)
0-2 45 min. Michał Podlecki (as. Sebastian Stolarski)
1-2 51 min. (rzut karny)

Legia: Lasota (41’ Jaroszko) – Wojczuk, Żyro [98](58’ Górka), Witkowski (55’ Ostrowski [98]), Gapczyński – Świderski, Dara [98](58’ Karbowy), Wiśniewski (41’ Maj), Podlecki, Cieślak (41’ Stolarski) - Michalski

Legionovia 99 0-3 (0-2) Legia 99 - Zdjęcia z meczu
0-1 14 min. Jacek Majda (karny po faulu na Patryku Romańskim)
0-2 22 min. Oskar Wojtysiak (as. Jakub Sinior)
0-3 60 min. Jacek Majda (as. Arkadiusz Zajączkowski)

Strzały (celne): Legionovia 6 (4) - Legia 21 (13)

Legia: Wróblewski (36' Śmigielski) - Romański, Janicki, Potrzebowski, Olszewski - Wojtysiak (36' Możdżonek), Sinior [00], Rymek (36' Możdżónek), Szymański (44' Jakub Kamiński), Olejarka (54' Faliszewski) - Majda (60' Kinast)

Legionovia 00 0-1 (0-1) Legia 00 - Zdjęcia z meczu
Gol:
0-1 8 min. Mateusz Szwed (as. Mikołaj Neuman)

Strzały (celne): Legionovia 8 (3) - Legia 17 (8)

Legia: Kossmann - N. Zawistowski, Gładysz, Borychowski, Cichocki - Neuman (36' Walukiewicz), M. Zawistowski (51' Kucharek), Barzyc, Dziuba, Figura (43' Niewiński) - Szwed

Znicz Pruszków 01 0-4 Legia 01
0-1 9 min. Sebastian Duczek (as. Alex Phan)
0-2 42 min. Maciej Anusik (as. Jakub Bartnicki)
0-3 45 min. Maciej Anusik (as. Stanisław Muniak)
0-4 60 min. Stanisław Muniak (as. Jakub Bartnicki z rzutu wolnego)

Legia: Kielak - Goliński, Bieniek - Duczek, Bartnicki, Phan, Muniak, Graczyk - Anusik oraz: Cichocki, Gierach, Maciak

Escola Varsovia 03 6-0 (1-0) Legia 03 - Zdjęcia z meczu
1-0 15 min. Artemijus Tutyškinas (rzut wolny)
2-0 31 min. Fryderyk Gerbowski
3-0 33 min. Tafara Alexander Madembo
4-0 35 min. Jacek Tkaczyk
5-0 36 min. Tafara Alexander Madembo (rzut wolny)
6-0 38 min. Stanisław Popiel b.a.

Strzały (celne):
I połowa: Escola 8 (4) - Legia 7 (5)
II połowa: Escola 19 (12) - Legia 6 (4)

W ciekawie zapowiadającym się meczu orlików Legia 2003 zmierzyła się z Barceloną. Do przerwy pojedynek był zacięty i interesujący, a nieco aktywniejsi byli legioniści, którzy jednak przegrywali 0-1 po strzale z rzutu wolnego Artemijusa Tutyškinasa, który zaskoczył i przelobował naszego golkipera. Niestety dla legionistów, początek trzeciej kwarty to szybka strata gola, a to na parę minut zupełnie odebrało chęć do gry naszym zawodnikom, którzy praktycznie stanęli i tylko patrzyli na poczynania rywali, nie reagując nawet na strzały. Zanim się "obudzili", po kolejnych 7 minutach było już 6-0, i ten wynik utrzymał się do końca meczu mimo kilku doskonałych okazji z obu stron. Piłka nożna jest grą błędów i tych nasi zawodnicy popełnili po przerwie zdecydowanie za dużo, by myśleć o dobrym wyniku.

Młode Wilki 2001 wygrały 4-0 w Pruszkowie - fot. kplegiamw2001.futbolowo.pl