Statystyki z meczu z Piasecznem

Legia wygrała dziś w PP z Piasecznem przed własną publicznością, w dużej mierze dzięki dobrej dyspozycji Jaremkiewicza i Motela. Obaj zdobyli ponad połowę punktów całej drużyny. "Jarem" trafił 4 rzuty za 3 punkty. Niezły debiut w Legii zaliczył Bartłomiej Ornoch.
Legioniści byli dzisiaj skuteczniejsi z gry (47,5% wobec 41,9% rywali), do tego zaliczyli minimalnie więcej zbiórek (39-35).

Zespół z Piaseczna częściej faulował, a za 5 przewinień w końcówce parkiet musiał opuścić Patryk Andres. Bardzo dobre spotkanie spośród gości rozegrał nasz niedawny zawodnik, Łukasz Zajączkowski, zdobywca 32 punktów (7/13 za 2, 4/11 za 3 i 6/6 za 1), do tego zaliczył 2 przechwyty, 5 asyst i 1 blok. "Zając" jako jedyny w obu zespołach zagrał pełne 40 minut.

W Legii na deskach najlepiej spisywał się Przemysław Jaworski - 11 zbiórek. W Piasecznie najlepiej zbierali Adres (12 zbiórek, w tym 7 w ataku) i Tomek Rudko (10, w tym 5 w ataku).

W naszym zespole najdłużej zagrali Mikołaj Motel (31 minut), Tomek Jaremkiewicz (27:24), Przemek Jaworski (25:42) i Paweł Podobas (25:43). Najkrócej wystąpił debiutujący Bartłomiej Ornoch (07:31), powracający do gry po kontuzji Michał Świderski (11:47) oraz Damian Cechniak (12:27).

Punkty po stratach: 10-13
Punkty spod kosza: 28-30
Punkty drugiej szansy: 13-10
Punkty po szybkim ataku: 26-10
Punkty zmienników: 43-8

Najwyższe prowadzenie: 15-5
Najwyższa seria punktowa: 12-0 (47-32) - 7-0 (83-79)
Zmiany prowadzenia: 7
Remisy: 6
Czas prowadzenia: 28:10 - 09:35

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 5-6, 18-14, 26-27, 40-32, 50-36, 63-53, 70-63, 85-79