Relacja z trybun z kosza: Puchar jest nasz (+ VIDEO)

Chociaż mecz naszych koszykarzy z Piasecznem zgromadził w hali na Bemowie mniejszą niż zazwyczaj liczbę widzów, nie przeszkodziło to legionistom w doskonałej zabawie. Gorący doping przez cały mecz pomógł naszej drużynie w wygranej i awansie do kolejnej rundy Pucharu Polski. Fani oczywiście nie mogli nie wykorzystać okazji, by już świętować zdobycie trofeum.

Fotoreportaż z meczu - 22 zdjęcia Mishki
Fotoreportaż z meczu - 65 zdjęć Dominika

"Puchar jest nasz lalalalalalala" - niosło się przez kilkanaście minut po całej hali. Doping kibiców, biorąc pod uwagę mniejszą liczbę osób niż na większości spotkań, stał na niezłym poziomie. Nikt nie żałował gardeł, a "Szczęściarz" i "Bobicz" odpowiednio mobilizowali fanów do wysiłku i zabawy. Nie brakowało więc oczywiście walczyków labada, ściszania pieśni połączonego z siadaniem na krzesełkach, by po kilku "pętlach" cały młyn wyskakiwał i śpiewał ze zdwojoną mocą.

Zawodnicy drużyny przyjezdnej dobrze znali atmosferę panującą podczas meczów Legii na Bemowie, wszak niemal połowa kadry Piaseczna to byli zawodnicy naszego klubu. W środę robili wszystko, by pokazać warszawskim trenerom, że ci popełnili błąd, ale tak naprawdę, prowadzenie Legii od 15. minuty było niezagrożone. Legia mimo braków kadrowych (kontuzje) pokazała charakter i zwyciężyła po raz trzeci w obecnym sezonie. Po meczu fani tradycyjnie zaśpiewali pieśni z naszą drużyną, a później znowu wrócili do pieśni "Puchar jest nasz". Losowanie kolejnej rundy PP już się odbyło. Legia zagra 6 listopada z czołowym zespołem I ligi, AZS-em Kutno, a spotkanie zostanie rozegrane w hali na Bemowie.

Przy wejściu do hali prowadzona była Rywalizacja Dzielnic, zaś kawałek dalej po raz pierwszy rozstawiony został punkt, w którym można było kupić koszykarskie bluzy (150 zł) i koszulki (60 zł) wykonane przez Warszawską Normę. Kolejna okazja do zakupu - na kolejnych meczach. Już dziś zapraszamy wszystkich, którzy nie jadą w niedzielę do Poznania, do wspierania naszych koszykarzy w meczu z rezerwami Trefla Sopot. Początek meczu w niedzielę, 27 października o 13:00. Wstęp kosztuje 7 złotych.