Relacja z trybun z kosza (+ VIDEO)

Bodziach, vid. Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Po słabej frekwencji na środowym meczu Pucharu Polski, tym razem pod tym względem było zdecydowanie lepiej. Patrząc na zeszłoroczne rozgrywki, wówczas na mecze koszykarzy przychodziło zdecydowanie więcej fanów i to pomimo zdecydowanie gorszych wyników sportowych.

Tymczasem na Bemowie zabawa na każdym meczu jest niesamowita i naprawdę warto w niej uczestniczyć. Koszykarze Legii na razie pewnie zmierzają od zwycięstwa do zwycięstwa, w czym bez wątpienia duża zasługa fanatycznych kibiców, którzy od pierwszej do ostatniej minuty prowadzą wspaniały doping. "Wiedzieliśmy, że tu będzie się trudno grało, bo Legia ma wspaniałych, głośnych kibiców" - mówił po meczu doświadczony zawodnik GTK, Tomasz Cielebąk, który ma na swoim koncie 12 sezonów spędzonych w ekstraklasie, w tym dwa w barwach naszego klubu.

Tradycyjnie już przed rozpoczęciem meczu odśpiewaliśmy "Sen o Warszawie". Później znakomicie wychodziło "Hej Legia kosz". Aby podnieść poziom głośności "Szczęściarz" wprowadził wewnętrzną rywalizację, dzieląc młyn na dwie części i każda z nich próbowała być głośniejsza. Przyniosło to efekty. W przerwie spotkania odbył się konkurs sponsorowany przez markę Wojak, w którym do wygrania była biesiada piwna. Podobne konkursy planowane są także na kolejnych spotkaniach.

W drugiej połowie przez moment legioniści dopuścili do nerwowej sytuacji, pozwalając rywalom na doprowadzenie do remisu. Na szczęście szybko zdobyli 10 punktów z rzędu i znów kontrolowali przebieg spotkania. Po końcowej syrenie nie mogło zabraknąć wspólnych śpiewów kibiców z koszykarzami. Na razie legioniści, poza porażką w I kolejce różnicą jednego punktu, mają na swoim koncie same zwycięstwa. Oby tak do końca sezonu.

"Doping, jaki stworzyli kibice 'wojskowych', jest fenomenalny. Jest to coś niespotykanego w skali ogólnopolskiej i życzyłbym sobie, abym w naszej macierzystej hali mógł kiedyś usłyszeć tak fantastyczne wsparcie własnych kibiców" - powiedział po meczu trener GTK.

Kolejny mecz na Bemowie za 2 tygodnie - w niedzielę 24 listopada o 17:00 nasz zespół podejmować będzie Noteć Inowrocław. Już dziś zapraszamy na to spotkanie. Rezerwujcie czas, zapraszajcie znajomych. Wypełniamy halę jak przed rokiem i dopingujemy jeszcze głośniej.