Kamil Anczewski strzela zwycięską bramkę w meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki - fot. Woytek / Legionisci.com

III liga: Pogoń Grodzisk Maz. 0-1 Legia II

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Rezerwy Legii pokonały w meczu 19. kolejki III ligi na wyjeździe Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1-0. Zwycięską bramkę zdobył w 76. minucie z główki Kamil Anczewski. Całe spotkanie rozegrał Inaki Astiz i spisał się bardzo dobrze.

Fotoreportaż z meczu - 30 zdjęć Woytka

Od początku meczu przewagę uzyskali legioniści. W środku pola brylował najskuteczniejszy w tym sezonie Brazylijczyk Peu, który indywidualnie starał się przedrzeć przez linię obronną rywala, jednak w pierwszej połowie podopieczni Dariusza Banasika nie potrafili udokumentować swojej przewagi golem. Na bramkę Pawła Waśkowa uderzali także Augusto, Anczewski, ale bramkarz grodziszczan dobrze spisywał się między słupkami, lub legionistom brakowało precyzji. W ostatniej minucie pierwszej części gry pięknym uderzeniem popisał się George Enow, ale Oliwer Wienczatek zdołał sparować piłkę, a próbujący dobitki Perzyna był na spalonym.

W przerwie trener Banasik dokonał dwóch zmian. W miejsce Peu wszedł Bartczak, a Suler zastąpił Alana. Ponownie legioniści rozpoczęli od zepchnięcia rywali do defensywy, ale nic z tego nie wynikało. Polot w grze gości wniosła zmiana w 59. minucie - Raphaela Augusto zastąpił Grzegorz Tomasiewicz. Uderzeń na bramkę Pogoni próbowali Anczewski i Moneta i w końcu w 76. minucie po dośrodkowaniu w pole karne lepszy od obrońców okazał się Anczewski i strzałem z główki po długim rogu pokonał Waśkowa.

III liga: Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0-1 (0-0) Legia II Warszawa
0-1 - 76' Kamil Anczewski

Pogoń Grodzisk: Paweł Waśków, Tomasz Kołodziejski, Uroš Smolović, Łukasz Gołka, Maciej Rybaczuk, Konrad Perzyna (61' Jakub Sosnowski), George Enow, Piotr Ćwik, Jakub Kołaczek (80' Michał Bal), Maciej Pietraszek (35' Marcin Gregorowicz), Tomasz Feliksiak

Legia II: 93. Oliwer Wienczatek - 24. Łukasz Turzyniecki, 21. Inaki Astiz, 2. Alan Fialho (46' Marko Suler), 11. Łukasz Bogusławski - 8. Bartłomiej Kalinkowski, 15. Michał Kopczyński, 5. Raphael Augusto (59' Grzegorz Tomasiewicz), 18. Peu (46' Robert Bartczak), 6. Łukasz Moneta - 14. Kamil Anczewski (87' Jakub Arak)

żółte kartki: Perzyna, Enow (Pogoń) - Bogusławski, Anczewski (Legia II)