Statystyki z meczu z SMS-em

Koszykarze Legii nie zagrali najlepszego spotkania, ale i tak pewnie pokonali SMS we własnej hali. Nasz zespół wyraźnie wygrał walkę na tablicach, zbierając 46 piłek wobec 32 rywali. Skuteczność z gry wyniosła prawie 40% i dokładnie 40% za 3 punkty. Legioniści zdecydowanie lepiej niż do tej pory egzekwowali rzuty wolne. Na 17 prób spudłowali tylko dwukrotnie (Paweł Podobas).

Na pewno razi bardzo duża liczba strat - aż 24 w spotkaniu z młodym zespołem SMS-u, to wynik nie do zaakceptowania. Bardzo dobrze na parkiecie prezentował się Andrzej Paszkiewicz, który zdobył 23 punkty i trafił 4 z 7 rzutów za 3. Do tego dołożył 6 asyst, 4 przechwyty i 1 blok. Na deskach dominowali Damian Cechniak (12 zbiórek) i Damian Zapert (9).

Najdłużej na parkiecie przebywali Cechniak (29:15 min.), Andrzej Paszkiewicz (25:47) i Tomek Jaremkiewicz (19:37). "Jarem" tym razem nie mógł się wstrzelić i trafił tylko 1 z 9 rzutów z gry. Słabszy występ zanotował także Mikołaj Motel, który na boisku przebywał 8 minut. Poniżej 10 minut zagrali także Krystian Koźluk (9:26) i Bartek Bojko (8:45).

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 11-7, 20-12, 28-18, 41-25, 49-34, 60-44, 67-51, 75-61

Punkty po stratach: 12-11
Punkty spod kosza: 40-30
Punkty drugiej szansy: 12-12
Punkty po szybkim ataku: 12-7
Punkty zmienników: 21-25

Najwyższe prowadzenie: 18-2
Najwyższa seria punktowa: 13-0 (33-18) - 8-0 (20-18)