Michał Kucharczyk w sparingu z Bytovią - fot. Hagi / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 2-0 Bytovia Bytów

Woytek i Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W rozegranym w środę sparingowym meczu Legia wygrała z Bytovią Bytów 2-0 (1-0). Szansę gry z drugoligowcem otrzymali zawodnicy, którzy w meczach ligowych z Górnikiem i Koroną wystąpili krótko lub wcale. Skład uzupełnili juniorzy. Już w 13. sekundzie spotkania pierwszą bramkę zdobył Wladimer Dwaliszwili, który z kilkunastu metrów skierował do siatki. Drugi gol padł w 65. minucie, a strzelił go testowany Ibrahim Babangida.

Fotoreportaż z meczu - 16 zdjęć Hagiego

Mecz był mało ciekawy. Brakowało akcji podbramkowych czy miłych dla oka zagrań, a nieliczne strzały najczęściej okazywały się niecelne. Gra nieco ożywiła się pod koniec drugiej połowy. Legioniści byli stroną dominującą, prowadzili grę, często wycofując jednak piłkę do obrony i posyłając długie piłki do wychodzących kolegów. Nietypowo, bo na obronie zagrał na początku Michał Kucharczyk. Aktywny w pierwszej części spotkania był walczący o podstawowy skład Jakub Rzeźniczak. Niezłe spotkanie rozegrał Helio Pinto. Mimo strzelonej bramki, Babangida zaprezentował się przeciętnie i nie pokazał nic nadzwyczajnego.
W sparingu z Bytovią trener Legii testował różne ustawienia, piłkarze bardzo często wymieniali pozycje i ćwiczyli różne schematy gry.

Drugą połowę legioniści rozpoczęli z dwoma zmianami. Za Michała Efira na murawie pojawił się testowany Ibrahim Babangida, natomiast Mateusz Wieteska zmienił Michała Żyrę.
W 54. minucie legioniści wykonywali rzut wolny. Daniel Łukasik odegrał do Babangidy, który był tyłem do bramki, odwrócił się i oddał strzał, ale nie trafił dobrze w piłkę i uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza. Chwilę później przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Michał Kucharczyk. Ten uderzył z ok. 18 m po ziemi, ale golkiper Bytovii poradził sobie z tym strzałem.

10 minut później bardzo ładnie i celnie uderzył zza pola karnego Michał Pietroń, Konrad Jałocha rzucił się i odbił piłkę na rzut rożny. Chwilę później Miłosz Kozak wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu Pinto piłka wpadła w pole karne, w lekkim zamieszaniu Rzeźniczak wycofał do Pinto na skrzydło, ten ponownie dośrodkował, tym razem na długi słupek, skąd piłkę do środka zgrał Mateusz Wieteska, a główką z bliskiej odległości wbił ją do siatki Babangida.

W 69. minucie mogło być 3-0. Dobry zwód Alana w narożniku pola karnego, idealnie dogranie na 11. metr do Kucharczyka, który przyjął piłkę, miał przed sobą tylko bramkarza, zmylił go, ale uderzył niecelnie. Po chwili Kucharczyk przeprowadził indywidualną akcję, ale i tym razem nie trafił w światło bramki.
Do końca spotkania obraz gry i wynik nie uległy już zmianie. Po słabym i nieciekawym spotkaniu Legia wygrała z drugoligową Bytovią 2-0.

Legia Warszawa 2-0 (1-0) Bytovia Bytów
1-0 1' Wladimer Dwaliszwili
2-0 65' Ibrahim Babangida

Legia Warszawa: 91. Konrad Jałocha - 18. Michał Kucharczyk, 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Alan, 14. Rafał Makowski (81' 16. Mateusz Baranowski) - 33. Michał Żyro (46' 30. Mateusz Wieteska), 35. Daniel Łukasik, 23. Helio Pinto, 8. Miłosz Kozak - 11. Michał Efir (46' 5. Ibrahim Babangida), 13. Wladimer Dwaliszwili (81' 27. Adam Ryczkowski)

Bytovia Bytów: 1. Mateusz Oszmaniec - 22. Wojciech Wilczyński (69' 16. Łukasz Kowalski), 3. Łukasz Wróbel, 24. Sławomir Mazurkiewicz, 6. Maciej Szewczyk (60' 7. Jakub Cesarek) - 23. Adrian Wróblewski, 17. Michał Pietroń, 9. Mariusz Kryszak, 8. Maciej Kazimierowicz (60' 15. Robert Hirsz), 21. Mateusz Michalski (69' 10. Joshua Balogun) - 25. Jakub Bojas.