Henning Berg - fot. Mishka / Legionisci.com

Berg: Sędzia popełnił błąd

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Henning Berg (trener Legii): 2 tygodnie temu mieliśmy szkolenie organizowane przez PZPN na temat sędziowania i przepisów dotyczących rzutów karnych także. Omawialiśmy książkowe przykłady i sytuacje. To co się dziś stało, odbiegało od książkowych przykładów. Nie wiem, może przez te dwa tygodnie przepisy się zmieniły. Zabrakło nam w tej sytuacji trochę szczęścia. Karnego nie powinno być, sędzia popełnił błąd.
Sędzia powinien dyktować rzut karny tylko wtedy, kiedy jest go pewien na 100%, bo to istotna decyzja.

W ofensywie zagraliśmy bardzo dobrze, mieliśmy świetne sytuacje, powinniśmy w pierwszej połowie strzelić 3-4 bramki. W drugiej połowie też mieliśmy dobre okazje, powinniśmy strzelić więcej goli. Bylibyśmy zadowoleni, gdybyśmy mieli i trochę więcej szczęścia, i trochę więcej jakości w grze. Remis jest lepszy niż porażka, ale nie tego oczekiwaliśmy. Nastawialiśmy się na wygraną.

Wiedzieliśmy czego możemy spodziewać się po Śląsku. Mają nowego trenera, zagrali u siebie, niezłym tempem. Może nie prezentują się dobrze w tym sezonie, ale przeciwko Legii wszystkie zespoły chcą zagrać dobrze, są gotowi, zmotywowani, dają z siebie 100%. My musimy być na to przygotowani.

Ondrej Duda pokazał dziś, że jest dobrym zawodnikiem. Nie zawiódł, zaprezentował się podobnie do tego, jak pokazywał się na treningach. Nie jest przygotowany fizycznie na 100%, ale wynika to z jego sytuacji z poprzednim klubem. Miał dziś kilka bardzo dobrych sytuacji, nie strzelił bramki, ale bylibyśmy szczęśliwi, gdyby tak się stało. Jest młody, ma umiejętności, potencjał i szansę na bycie bardzo dobrym piłkarzem w przyszłości.