Statystyki meczu ze Śląskiem

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Do Wrocławia legioniści pojechali, żeby wykorzystać potknięcie Wisły Kraków i odskoczyć rywalom na kolejne trzy punkty. Zadanie nie wydawało się trudne, bo Śląsk nie jest już drużyną, która walczy o czołowe lokaty w lidze. Na Dolnym Śląsku "wojskowych" zawiodła jednak skuteczność, co potwierdzają meczowe statystyki. Ich szczegóły przedstawiamy poniżej.

Zachęcamy do oceny gry piłkarzy Legii w meczu ze Śląskiem.

suma (1. połowa + 2. połowa)

W pierwszej połowie Legia wyraźnie dominowała nad Śląskiem pod względem zagrożenia stwarzanego pod bramką rywala. W tej części gry legioniści oddali o trzy strzały więcej od gospodarzy. Osobną kwestią pozostaje, że "wojskowi" marnowali bardzo dogodne okazje. Piłkarze Henninga Berga do przerwy mogli prowadzić nawet 3-0, ale zawodziła skuteczność. W drugiej połowie lepiej zagrał Śląsk i ostatecznie w całym spotkaniu legioniści oddali tylko jeden strzał więcej od graczy Tadeusza Pawłowskiego.

Wśród "wojskowych" najwięcej okazji do pokonania Mariana Kelemena mieli Miroslav Radović i Ondrej Duda. Pierwszy w końcu zdobył gola na wagę remisu. Drugi najwyraźniej nieco spalił się po zmarnowanych trzech dogodnych sytuacjach i po przerwie szybko powędrował na ławkę rezerwowych.

W niedzielny wieczór piłkarze obu zespołów postawili na twardą grę. Nieco bardziej zdecydowanie zagrali legioniści, którzy przekroczyli przepisy 21 razy. Gospodarze zanotowali zaś 15 fauli.

Ivica Vrdoljak i Tomasz Jodłowiec to duet legionistów, którzy najczęściej przekraczali przepisy podczas meczu we Wrocławiu. Zazwyczaj faulowali w środkowej strefie boiska i nie stwarzali zagrożenia pod własną bramką.

Na celowniku rywali najczęściej znajdowali się Dossa Junior i Ivica Vrdoljak. Obydwaj faulowani byli po trzy razy. Łącznie w nieprzepisowy sposób powstrzymywanych było dziesięciu piłkarzy Legii.

64 odbiory i 58 strat zanotowali podczas meczu ze Śląskiem Wrocław piłkarze Legii. W klasyfikacji odbiorów bezkonkurencyjny był Ivica Vrdoljak, którzy 16 razy przerywał akcje rywali. Po dziesięć odbiorów zanotowali Łukasz Broź oraz Dossa Junior.

Kapitan Legii przewodzi także klasyfikacji strat. "Ivo" tracił piłkę dziesięć razy. Co ciekawe, rzadko tracił piłkę Ondrej Duda, który w pierwszej połowie grał w ataku "wojskowych".